Balıkesir Merhaba Gazetesi

Umutlu ev kadınları yeni yerlerindeler

Umutlu ev kadınları yeni yerlerindeler
24 Kasım 2014 - 0:11

Genel

İki yıl önce açılan ve adını Umutlu Ev Kadınları Eylül Kafe olarak hizmet veren kafe, yeni yerlerinde hizmete devam ediyor.

Sema Çaykuş ve Gülay Bolattaş’ın işlettikleri Eylül Kafe yeni mekânlarında Anafartalar Caddesi Anafartalar Apartmanında hizmet vermeye, asker ve polis adayı öğrencilerinin adeta evi olmaya devam ediyor.

Asker ve polis adayı öğrencilerle kurduğu bağla dikkat çeken işletme sahipleri Çaykuş ve Bolataş, başka illerden gelen askeri ve polis okulu öğrencilerine kafelerinde kar amacı gütmeden kucak açtıklarını, iki yıllık dönemde para kazanamadıklarını, ancak Türkiye’nin değişik bölgelerinden manevi çocuklarının bulunduğunu söyledi.
Sema Çaykuş ve Gülay Bolattaş’ın işlettiği Umutlu Ev Kadınları Eylül Kafe, Balıkesir’e Ordu Donatım ve ve Polis Okulun’da okumak için gelen öğrencilerin evi oldu. Eylül Kafe’nin işletmecileri, öğrencilerin mezun olduktan sonra da kendilerini ziyaret ettiğini, bazılarının memleketten kendilerine hediyeler gönderdiğini söylüyor.

EYLÜL KAFE NASIL KURULDU

İşletmelerinin duvarında yüzlerce askeri ve polis okulu öğrencisinin fotoğrafı bulunan Çaykuş, kafelerinin açılış macerasını ise şöyle anlattı: “Hiç birimizin sosyal bir faaliyeti yoktu. Ailemizde bakıma muhtaç kişiler vardı onlara bakıyorduk. Bu kişilerin hayatlarını kaybetmesinin ardından kendimizi boşlukta hissettik. Bir gün çay bahçesinde otururken ‘Biz de böyle bir kafe işletelim mi’ diye espri yaparken, iş ciddiye bindi. Önce yer aramaya başladık. İlk yerimizi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yakınlarında aldık. Beş bin TL gibi bir sermayemiz vardı. O parayla masa, sandalye, tabak, bardak gibi şeyler aldık. İlk yerimizde fazla kalamadık. Sonrasında çarşı merkezde bir yer bulduk. O yerimizde de dar geldiği için mekanımızı büyütmeye karar verdik. Şimdi yeni mekanımızda öğrencilerimize ve bütün halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.