Balıkesir Merhaba Gazetesi

Üniversite öğrencileri Anıtkabir’deydi

Üniversite öğrencileri Anıtkabir’deydi
12 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Bandırma Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği son tur, üniversite öğrencileri için Anıtkabir’e yapılan gezi oldu. Öğrenciler, geziden ilginç izlenimlerle döndüler.

 Bandırma Belediyesi’nin Ülkemizin tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri ile ünlü yörelerine düzenlediği kültür turları devam ediyor. Düzenlenen son turda Bandırma İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, Anıtkabir ziyaretinde bulunarak Atatürk’e saygı duruşunda bulundular. Bandırma Belediyesi Kültür çalışmaları kapsamında düzenlenen kültür turlarının 5.si Ankara gezisiyle devam edildi. Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü dolayısı ile düzenlenen gezide Bandırma İİBF öğrencileri, Atatürk’ün manevi huzurunda saygılarını sunarken; Anıtkabir müzesini de profesyonel rehber eşliğinde gezdiler.

ANITKABİR’E ZİYARETÇİ AKINI

Bu ziyaret sırasında Ülkemizin değişik yörelerinden yoğun ziyaretçi akının olduğu Anıtkabir’de öğrenciler, Atatürk’ün kişisel eşyalarının, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimlerinintarihi dokümanlarının geniş bir şekilde sergilendiği müzeden ilginç ve duygusal izlenimlerle ayrıldılar.

Gezinin ilerleyen bölümlerinde 1.ve 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Atatürk’ün isteği ile kurulan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki evi de ziyaret edildi. İİBF öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasında böylesine anlamlı bir geziyi düzenlediği için Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür ederek gençlere yönelik bu tür etkinliklerin bundan sonra da devam edilmesi isteğini dile getirdiler. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.