Balıkesir Merhaba Gazetesi

Üniversiteli Gençler Bin Kişiye Aşure İkramı Yaptı

Üniversiteli Gençler Bin Kişiye Aşure İkramı Yaptı
10 Ağustos 2022 - 16:27

Üniversiteli Gençler Bin Kişiye Aşure İkramı Yaptı

 

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, Burhaniye ilçesinde yaklaşık bin kişiye aşure ikramı yaptı.

 

 

AŞURE DAĞITIMINA İLGİ

Muharrem ayı nedeniyle Burhaniye’de de Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Ören Mahallesi meydanında yaklaşık bin kişiye aşure ikramı yaptı. Tarihi meşe ağaçlarının altında düzenlenen aşure dağıtımı büyük ilgi gördü. Vatandaşlar aşure için kuyruk oluştururken, emeği geçenlere teşekkür etti. Aşure dağıtımına Kaymakam İlyas Memiş. Belediye Başkan Vekili Oktay Erbalaban, Başkan Yardımcısı Tamer Midilli, Dekan Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, AK Parti İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

KATILIMCILAR ‘’ELLERİNE SAĞLIK’’DEDİ

Aşure dağıtımının ilgi gördüğünü anlatan öğrencilerden Beyza Sarıçayır, “Bugün Ören meydanında Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileri olarak aşure günü düzenledik. Yiyen misafirlerimiz çok beğendiler. Çok da güzeldi. Katılanlara teşekkür ederiz” dedi. Buse Yılmaz da, “Bugün muharrem ayı dolayısıyla Burhaniye halkımıza aşure yaptık. Katılanların emeğine sağlık. Herkes aşuremizi çok beğendi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

MANEVİ DUYARLILIK VURGUSU

Öğrencilere teşekkür eden Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, “Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olarak muharrem ayının 12. gününde aşurelerimizi Ören’deki bütün misafirlerimize ikram ettik. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olarak Ören’in bu anlamda manevi duyarlılığını da ortaya koymak istedik. Balıkesir Üniversitesi olarak burada bir iz bırakmak gerçekten bizim için çok onur verici oldu. Biz, bu bölgede bulunup da güzel Burhaniye’mize katkı sağlayan ve bizleri her daim hatırlayacak olan tüm misafirlerimize de çok teşekkür ediyoruz.” dedi.İHA

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.