Balıkesir Merhaba Gazetesi

Üniversiteliler okul boyadı

Üniversiteliler okul boyadı
02 Aralık 2014 - 0:06

Genel

BAÜ Necatibey Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, ‘topluma hizmet eğitimi’ dersi kapsamında okul boyadılar.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, ‘topluma hizmet eğitimi’ dersi kapsamında Kepsut ilçesi Piyade mahallesi okulunu boyadı. Kepsut Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necatibey fakültesi işbirliği ile düzenlenen çalışmaya sınıf öğretmeni adayı 3. sınıf öğrencileri tarafından yürütülen çalışma neşe içerisinde yapıldı.   Ders kapsamında okul boyadıklarını ifade eden öğretim üyesi İsmail Arslan “Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında öğretmen adayları ile birlikte daha önceden belirledikleri ve ihtiyacı olduğu tespit edilen bir okulun boya işini üstlendik. Bu ders kapsamında okulun tüm boyama-badana işlerini yaptık” dedi.

BELEDİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Kepsut Belediye başkan yardımcısı Zeki Konuk ise belediye olarak bu gibi etkinliklerde üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Başkan Yardımcısı Konuk, “Kepsut belediye başkanımız İsmail Cankul’un eğitime ne kadar önem verdiğini biliyoruz; o doğrultuda burada bulunan ve okulu boyayan tüm öğrencilerimize bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ederim” dedi. Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş da, projeye katılan öğrencilere teşekkür etti. Öğretmen adayları ise, böyle bir çalışma içerisinde yer aldıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.