GündemTürkiye Gündemi

Ünlü Sunucu Erkan Yolaç Hayatını Kaybetti

TRT'nin fenomen yarışmalarından “Evet-Hayır”ın efsanevi sunucusu Erkan Yolaç, 89 yaşında hayatını kaybetti

Ünlü Sunucu Erkan Yolaç Hayatını Kaybetti

TRT’nin fenomen yarışmalarından “Evet-Hayır”ın efsanevi sunucusu Erkan Yolaç, 89 yaşında hayatını kaybetti.

Temmuz ayında geçirdiği bağırsak enfeksiyonuna bağlı zehirlenme nedeniyle hastanede tedavi altına alınan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Bir Dönemin Fenomen Sunucusu

Erkan Yolaç, özellikle 1970’li ve 1980’li yıllarda TRT’de sunduğu “Evet-Hayır” yarışmasıyla büyük bir üne kavuşmuştu. Yarışma formatında yarışmacılara “evet” ve “hayır” demeden soruları cevaplama görevi verilirdi ve Yolaç’ın kıvrak zekası ve esprili sunumuyla program izleyiciler arasında fenomen haline gelmişti.

Tedavi Süreci

Temmuz ayında bağırsak enfeksiyonuna bağlı zehirlenme geçiren Yolaç, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Sağlık durumu uzun süre ciddiyetini koruyan Yolaç, tedavi sürecinde ne yazık ki iyileşemedi ve 89 yaşında yaşamını yitirdi.

Sevenleri Yasta

Erkan Yolaç’ın vefatı, ailesi, dostları ve sevenleri arasında büyük üzüntüye neden oldu. Yolaç’ın hayatı boyunca yaptığı işler ve sunduğu programlarla Türk televizyonunun unutulmaz isimleri arasında yerini aldığı belirtiliyor.

Yolaç’ın cenaze töreniyle ilgili ayrıntıların daha sonra paylaşılacağı bildirildi. Türkiye, efsanevi sunucusuna veda etmeye hazırlanıyor.

Balıkesir’de “Mercek-19” Operasyonu

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu