Balıkesir Merhaba Gazetesi

UNUTULMAYAN YERLER ADIM ADIM TAKİP EDİLİYOR

UNUTULMAYAN YERLER ADIM ADIM TAKİP EDİLİYOR
15 Kasım 2014 - 0:08

Genel

**Karesi Yörük Boyları Federasyonu Başkanı Adem KIr ‘unutulmayan yerler’ projesi ile çalışmaların hız kazandığını söyledi.

** Amacımız insan hakları ve bilincini kazandırmak diyen Karesi Yörük Federasyon Başkanı Kır, Karesi ilçemizde 42 mahallede çalışma yapacaklarını belirtti.

 24-65 yaş arası hayat boyu öğrenmeye katılım payının Balıkesir’de düşük oranlarda olması nedeniyle hareket geçildiğini ve sunulan proje teklifinin bakanlık bütçesinden de katkı sağlanarak kabul gördüğünü belirtti. Amacımız insan hakları ve bilincini kazandırmak diyen Karesi Yörük Federasyon Başkanı Kır, Karesi ilçemizde 42 mahallede çalışma yapacaklarını belirtti. Her haneden en az bir kişinin ilkyardım konusunda gerekli bilgileri edinmesinin önemine vurgu yaptı.

Karesi Yörük Boyları Federasyonu Başkanı Adem Kır projenin Karesi belediyesi, Özel Sevgi hastanesi İlk Yardım Eğitim Merkezi ve federasyonlarının ortaklığında yürütüldüğünü belirterek mahallelerde bilgilendirmelerin yapıldığını ve alan çalışmalarının hızlandırıldığını açıkladı. Alan çalışmalarının sonucunda elimizde verilerde olmuş olacak diyen Kır, köyümüzün neyi meşhur köyümüzün kültürü, köyümüzün sağlıklı yaşam konusu için çalışmalarımız var’ dedi. Çalışmaların 3 ayda tamamlanacağını söyledi. ÖZEL  HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.