Balıkesir Merhaba Gazetesi

UZAY NERESİDİR?

UZAY NERESİDİR?
27 Ekim 2015 - 9:37

Genel

Sevgili Çocuklar bugün ÇOCUKÇA sayfamızın misafirleri Kayabey Ortaokulu öğrencileri. Öğrencilere Uzayla ilgili bildiklerini ve neler akla geldiğini sorduk.

BAKİ: Uzay diyince aklıma gezegenler, yıldızlar, ay, güneş geliyor. İnsanlarda artık uzaya çıkabiliyor, orada incelemelerde bulunabiliyorlar. Gezegenlerin arasında en son venüsü duymuştum, birde marsta su bulunmuş diyorlardı televizyonda.

AYŞEGÜL: Uzaya gitmek istiyorum, orada bir sürü yıldızlar var, onlara dokunmak, orada yürümek istiyorum.

ÖMER: Mars, jüpiter, yıldızlar aklıma geliyor uzay denilince. Marsta su bulunmuş bunu duymuştum. Artık insanlarda uzayı inceleyebiliyorlar ama tam bilgi sahibi olunamıyor.

ALİ:Uzay denilince, uzayda canlıların olduğu söyleniyor. İnsanlarda artık uzaya çıkıyorlar ama orada yaşam var mı daha bilinmiyor, çok fazla da duramıyorlar.Gezegenlerden aklıma gelen Jüpiter, Venüs,Mars geliyor aklıma.

KÜRŞAT: Uzay denilince aklıma yeşil yaratıklar geliyor. Gezegenler,güneş,yıldız,yer çekimi,göktaşları aklıma geliyor. Televizyonda duymuştum marsta suya benzer bir şey bulmuşlar deniliyordu.

EMRE: Uzay denilince aklıma göktaşları geliyor, Türkiye’de de bazı yerlere düşüyormuş. Düştüğü ana şahitlik etmek isterdim.Uzaylıların var olduğu, orada da bir yaşamın olduğu söyleniyor ama kesin bir kanıt yok daha.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.