Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÜZÜLMEYİN

ÜZÜLMEYİN
24 Ocak 2015 - 0:15

Genel

2014-2015 Eğitim-öğretim yarıyılının bitmesi ve kırık notu olan çocuklara TESK Başkanından ‘üzülmeyin kırık not varsa düzeltin’ dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kötü not diye bir şey yok. Dün itibariyle sömestri tatiline giren ilköğretim ve ortaöğretimdeki 18 milyon öğrenci ile birlikte 896 bin öğretmenimiz tatili hak etmektedirler. Çocuklarımıza sevildiğini hissettirmeli, onları desteklemek için küçük hediyelerle ödüllendirmeliyiz” dedi. Ailelere de mesaj veren Başkan, başarısız çocuk yoktur Velilerimiz çocukların dinlenmesine de müsaade ederek planlı çalışmalarını sağlasınlar ve başarılı olsunlar’ dedi. Tatili öğrencilerinde velilerinde iyi değerlendirmesini isteyen TESK Başkanı Çocuklarımız bizler için çok değerlidir. Başarısızlıkları değil başarılı olduğu yönleri unutulmayıp, ön plana çıkarılmalıdır. Tüm veliler geleceğimizin olan çocuklarımızı bu yarıyıl tatilinde sıkmadan dinlendirerek destek olunmalıdır ki başarılı bir ikinci yarıyıl geçsin. Öğrencilerimizde düzenli bir şekilde ödevlerini yaparak, kendilerini ikinci yarıyıla hazırlamalıdırlar.’ şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENİ DE UNUTMAYIN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken öğrencilerle birlikte tatile giren 896 bin öğretmenimizi de unutmayalım diyerek ‘Onlarda bu tatili iyi değerlendirip yorgunluklarını atarak, ikinci yarıyıla başlamaları gerekir. Başarılmayacak hiçbir şey yoktur. Çocuklarımıza inanıyoruz, tüm ailelerde çocuklarına inansın ve güvensinler’ dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.