YaşamGündem

Uzungöl’de İnsan Sapanı Faciası

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki ünlü turizm merkezi Uzungöl’de, kurulan insan sapanının halatının kopması sonucu korku dolu anlar yaşandı. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Uzungöl’de meydana gelen kazada, insan sapanına binen S.Ş. isimli kadın, havada asılı kaldığı sırada direklere bağlı halatlardan birinin kopmasıyla aşağı düştü.

Uzungöl’de İnsan Sapanı Faciası

Uzungolde Insan Sapani Faciasi 2
Uzungöl’de İnsan Sapanı Faciası

Hızlı Şekilde Düşmeye Başladı

Kopmanın etkisiyle hızlı bir şekilde düşmeye başlayan S.Ş., diğer halatın etkisiyle düşüşü yavaşladı. Yürekleri ağza getiren bu kazada, S.Ş. bacağından hafif şekilde yaralandı. Olayın ardından sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı ve S.Ş.’nin hayati tehlikesi olmadığı belirtildi.

Uzungolde Insan Sapani Faciasi 1
Uzungöl’de İnsan Sapanı Faciası

“Bu videoyu izlemek en zor bana geliyor”

Kazayı sosyal medya hesabından paylaşan S.Ş., yaşadığı korku dolu anları şu sözlerle ifade etti: “Mesela ben ihmaller sonucu ölüme bu kadar yaklaşacağımı bilmiyordum. Bu videoyu izlemek en zor bana geliyor ama insanların benim yaşadığım o korkuyu yaşamasını istemiyorum. Bilmeden tam anlamıyla güven vermeyen bir yerde denemelerini istemiyorum çünkü bu korku yaşanılacak bir korku değil.

Uzungolde Insan Sapani Faciasi 3

Benzer Olayların Yaşanmaması İçin Yetkililer Harekete Geçti

Uzungöl gibi popüler turizm merkezlerinde yaşanan bu tür olaylar, güvenlik önlemlerinin yeterliliği konusunu tekrar gündeme getirdi. Turistlerin güvenliğini sağlamak için alınması gereken önlemler ve denetimlerin sıkılaştırılması gerektiği vurgulandı. Yerel yetkililer, benzer olayların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti.

Haber: Bülten

Sosyal Medya Fenomeni Enes Batur Kaza Geçirdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu