Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Hasan Şıldak İl Merkezi Yol Kontrol Noktasında İncelemede Bulundu

Vali Hasan Şıldak İl Merkezi Yol Kontrol Noktasında İncelemede Bulundu
54
30 Temmuz 2020 - 12:48

Vali Hasan Şıldak, Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanan Ankara-İstanbul-İzmir karayolu üzerinde Balıkesir şehir girişindeki trafik kontrol noktasında polis ve jandarma ekipleriyle birlikte uygulama yaptı. Uygulamaya İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, trafik ekipleri ve basın mensupları katıldı.

Sürücülere bilgilendirmelerde ve uyarılarda bulunan Vali Şıldak, araçta bulunan yolculara çikolata ikram ederken İçişleri Bakanlığının başlattığı hatalı sürücüye kırmızı düdük projesi kapsamında çocuklara kırmızı düdük ve oyuncak hediye etti.

Bu bayramın huzur ve güven ortamında geçirilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını söyleyen Vali Şıldak; “İlimize çok yoğun bir trafik akışı söz konusu. Bayrama ilişkin bütün planlamalarımızı gerçekleştirdik. Bayram öncesinden başlayan bu tedbirlerle kazasız belasız bir bayram geçmesini temenni ediyoruz. Özellikle direksiyon başına geçecek vatandaşlarımızdan ricamız o dur ki lütfen hız kurallarına, öbütün tedbirlere riayet ederek araç sürüşü sırasında cep telefonu kullanmayalım ve emniyet kemerlerimizi takalım” dedi.

Vali Şıldak bayram öncesi sürücüleri hız, tatilcileri Covit-19 konusunda uyardı.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarının halen görülmeye devam ettiğini hatırlatan Vali Şıldak, bayram süresince tedbir, mesafe ve maske kuralına uyarak toplu bayramlaşmalardan kaçınılmasını istedi. Vali Şıldak: “Hem Balıkesirlileri hem de tatil için Balıkesir’e gelenlerin 3’lü kurala dikkat etmesini istiyoruz. Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması çok önemli.  Bayramlaşmalarda mesafe kuralına uyalım. Sarılmayalım, el sıkmayalım, el öpmeyelim. Kurban kesim yerlerinde, mezarlık ziyaretlerinde, camilerimizde, bütün toplu alanlarda bu kurallara uyduğumuz takdirde inanıyoruz ki bütün ülkede ve ilimizde vaka sayıları aşağıya düşecek, virüsün yayılma hızı azalacaktır. Bu normalleşme sürecinde kontrollü hayatın gereklerine uyulması konusunda vatandaşlarımıza çağrılarımızı yineliyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.