Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Hasan Şıldak’tan TKDK’ya Ziyaret

Vali Hasan Şıldak’tan TKDK’ya Ziyaret
04 Eylül 2020 - 14:24

Vali Hasan Şıldak’tan TKDK’ya Ziyaret

 

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret programları kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü ve birim amirleri tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, ziyaretinde birimleri gezerek personel ile tanıştı.

Ardından birim amirlerinin katılımıyla toplantı yapan Vali Şıldak, TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü’den toplamda 50 personel ile yürütülen; faaliyette olan, ekonomiye can veren projeler, yapımı-inşaatı devam eden ve inceleme sürecinde olan çalışmalar ve yürütülecek olan proje bazlı hibe destekleri hakkında bilgi aldı.

 

Amacımız Standartları ve Gelirleri Yükseltmek

İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü, Avrupa Birliği tarafından Türkiye’ye tahsis edilen Kırsal Kalkınma Fonlarının proje karşılığında hibe olarak dağıtımının yapıldığı Ipard-2 programını uygulamakla görevli bir kurum olarak, tarım politikalarına destek verip standartları yükseltmeye, çiftçinin gelirlerini arttırmaya yönelik çalıştıklarını belirtti.

 

Proje Tabanlı İşler Üreten Bir Kurum

Ortak tarım politikasıyla yürütülen projeler ve kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Vali Şıldak; “TKDK; bilimsel, rasyonel, sonuç odaklı çalışan ve proje tabanlı işler üreten yeni nesil bir oluşum. Personelin büyük kısmının uzmanlardan olduğunu düşündüğümüzde; birikimi olan,  yöntemi olan, usulü bilen uzmanlarla çalışmak çok verimli ve doyurucudur. Alanında uzmanlaşmış personelle çalışmak çok önemlidir.” diye konuştu.

 

Kırsal Ekonominin Kılcal Damarlarına Enerji Veriyorsunuz

Proje üretilmesi bakımından, çalışmanın anlamlı sonuçları olacağını düşündüğünün altını çizen Vali Şıldak; “Kırsal ekonominin kılcal damarlarına enerji yüklemesi yapan projeler üretiyorsunuz. Keşke yatırımcılarımız çok daha talepkâr olsa. Diğer bir taraftan, bu kurumlarımızda heyecan, yüksek çalışma motivasyonunun olması gerekir. Destek için başvuru beklemek yerine desteği buraya çekmeye çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.