Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Ayvalık’ta Yeni Hizmet Binalarını İnceledi

Vali Şıldak Ayvalık’ta Yeni Hizmet Binalarını İnceledi
26 Eylül 2022 - 14:00

Vali Şıldak Ayvalık’ta Yeni Hizmet Binalarını İnceledi

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, il genelinde yapılan yatırımları yakından takip ediyor. Ayvalık ilçesinde bakım ve onarım çalışmaları yapılan binaları ziyaret etti.

 

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR İLE İLGİLİ BİLGİ ALINDI

Vali Şıldak Ayvalık ilçesinde, Gümrük Müdürlüğü ve Deniz Hudut Kapısında incelemede bulundu. . Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Şıldak, personele başarılar diledi. Vali Hasan Şıldak’ın Ayvalık ziyaretinde, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd.Albay Ali Yıldız eşlik etti. Vali Şıldak daha sonra, bakım onarım çalışması tamamlanan Ayvalık Polis Merkezi Binasını inceledi.

 

 

YATIRIM İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BÜTÇESİNDEN SAĞLANIYOR

Ayrıca Vali Şıldak, onarım çalışması devam eden Cunda Polis Noktası ile yapımı devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı Hizmet Binası inşaatında incelemede bulundu. Çalışmaların son durumuyla ilgili bilgi aldı. Vali Hasan Şıldak İlçede yapımına başlanacak olan Hükümet Konağı ve Polis Merkezi Binasının inşa edileceği alanlar ile ilgili bilgi aldı. Vali Şıldak, Ayvalık Hükümet Konağı yapımı işinin ihalesinin gerçekleştirildiğini, bu önemli yatırımın İçişleri Bakanlığı bütçesinden sağlandığını söyledi.

YEŞİL ALAN VE PEYZAJ DÜZENLEMELERİ YAPILIYOR

Şıldak,’’ Dağınık halde farklı binalarda yürütülen kamu hizmetlerinin bu yatırım tamamlanınca modern bir binada halkımıza sunulacak’ ’dedi. Şıldak projenin bölge mimarisine uygun ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla hayata geçirileceğini belirtti. Şıldak, yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleriyle bu alanın İlçenin gözde noktalarından biri olacağını söyledi, yeni hizmet binalarının şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haber: Yoldaş Kocaer

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.