Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor”

Vali Şıldak “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor”
24 Ekim 2020 - 18:02

Vali Şıldak “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor”

 

Vali Şıldak’tan sosyal medya hesaplarından vatandaşlara önemli bir çağrı daha geldi. Şıldak, “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor. Herkesi Mücadeleye Çağırıyorum” şeklinde bir cümle ile, yükselen vaka sayılarına gönderme yaparak, vatandaşları bu tablo ile mücadele etmeye çağrıda bulundu.

 

Vali Şıldak Yoğun bir Mücadele Veriyor

Pandemi ile mücadelede oldukça ciddi mesai ve enerji harcayan Vali Şıldak, Salgına karşı yürütülen mücadelede uyarı yaparak, tırmanışa geçen vaka artışına dikkat çekti. Vali Şıldak, bugünkü açıklamasında tedbirlerin her birine eksiksiz olarak uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Yükselişe Dikkat Çekerek Ortak Mücadeleye Çağrı Yaptı

osyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile Balıkesirli vatandaşların, gerek açık alanda gerek kapalı alanda, bir an bile tedbirleri elden bırakmadan kontrollü sosyal hayatın gereklerini eksiksiz yerine getirmelerini dile getiren Vali Şıldak İlimizdeki yükseliş konusunda herkesi mücadeleye çağırdı.

 

Tüm vatandaşların, maske-mesafe kurallarına daha fazla dikkat ederek, kalabalık ortamlardan uzak durmaları gerektiğini belirten Vali Şıldak paylaşımında;

“Salgının yükselişini durdurmak için herkesi mücadeleye çağırıyorum. Şimdi tedbirlere tam olarak uymak zorundayız! Bütün kalabalık ortamlardan uzak duralım! Maske ve mesafe kuralına çok daha fazla uyalım! Balıkesir’den en ciddi şekilde tedbir ve duyarlılık bekliyorum…” ifadelerini kullandı.

 

Bir süredir vaka sayılarında büyük artış yaşanan Balıkesir’de Vali Hasan Şıldak’ın uyarılarında da kullandığı ifadelerdeki değişiklik dikkat çekiyor, salgının ulaştığı noktayı gösteriyor.

Haber: Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.