Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Edremit’te İftarda

Vali Şıldak Edremit’te İftarda
01 Nisan 2023 - 13:40

Vali Hasan Şıldak Balıkesir’in her bir köşesinde misafir olduğu iftar sofralarıyla Ramazan ayının getirdiği huzur ve berekete eşlik etmeye devam ediyor. Vali Hasan Şıldak Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikteler. Edremit İlçesinde bulunan şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Vali Hasan Şıldak’ ın Dualarla Dolu Konuşması

Oruçların açılmasının ardından duaların edildiği programda konuşan Vali Şıldak, “Bu mübarek akşamda aynı sofrada sizlerle birlikte olmak, ülkemizin en güzel insanlarıyla bu kutlu anı paylaşmak bizler için gurur vesilesidir. Hepinize en derin saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyor, ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şehitlerimizin emanetleri ve  gazilerimizle her buluşmamız çok özel anlamlar içeriyor. Böylesine ulvi bir makama erişmiş olan, her damlası kanlarıyla sulanmış olan bu toprakların gerçek sahiplerinin bizlere emaneti olan sizler her zaman başımızın tacı, en değerli varlığımız olmaya devam edeceksiniz.” diye konuştu.

Vali ve Ailesi İftarda

“Asrın Felaketinde Her Zaman Beraberiz”

Malesef yaşanan büyük deprem dolayısıyla bu yılın farklı olduğuna dikkat çeken Vali Şıldak, “Ülkemizi yasa boğan, asrın felaketi olarak adlandırılan ve o bölgeyi neredeyse yok etme derecesine yıkan elim afeti yaşadık. Henüz çok taze olan bu  acıyı 81 vilayette 85 milyon vatandaş bütün benliği ile hissetti. Ramazan ayına da bu buruklukla girdik. İlimizde de deprem bölgesinden gelen çok sayıda vatandaşımızı misafir etmeye devam ediyoruz. Bugün itibariyle 15 binin üzerinde vatandaşımız İlimiz sınırları dahilinde, devletimizin ve kadirșinas milletimizin misafiri olmaya devam ediyor.

vali konuşma yapıyor

 

“Depremzedeler Yalnız Değil Biz Varız”

Her gün o bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kaldı ki devletin bütün imkanları, milletimizin el birliği ile gösterdiği alicenaplık o bölgenin kalkındırılması, tekrar imar edilmesi, huzura kavuşturulması anlamında büyük katkı sağlıyor. Fakat bu afet bize bir şeyi daha gösterdi. Türk milletinin ne kadar büyük dayanışma ruhuna sahip olduğunu, en zor günlerinde kurtuluş mücadelesi verdiği yıllardaki gibi adeta küllerinden doğduğunu ve millet olma hasletlerinin her zorlukta ne kadar önemli bir faktör olduğunu bize göstermiş oldu. Her bir vatandaşımız yarışırcasına afet bölgesine destek olmaya, maddi manevi o bölgeye koşmaya gayret etti. Balıkesir’den bugün itibariyle 1.054 tır yardım malzemesi bölgeye sevk edildi. Çok sayıda personelimiz hala orada görev yapıyor. Bugün yine kalıcı konut temel atma töreninde Sayın Cumhurbaşkanımızı izledik. O bölgedeki büyük atılım devam ediyor.” dedi.

“Elimizden Geleni Sonuna Kadar Yapacağız”

Konuşmasının devamında ekledi. “Bütün bunları idrak ederek ve ders çıkararak dikkat edeceğiz. Tekrar etmemesi için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Millet ve devlet olarak atmamız gereken adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu masalarda sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Yine her an birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Ayrıca şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yüce duygularına eşlik edenlerle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali ve Eşi Altınoluk’ ta

Vali Hasan Şıldak ve Eşi daha sonra Altınoluk’ a gitti. Daha sonra Jura Otel’de misafir edilen deprem bölgesinden gelen vatandaşları ziyaret etti. Şıldak, Otel işletmesine gösterdiği sıcak ev sahipliği için teşekkür etti. Şıldak, vatandaşlarla sohbet ederek talepleri dinledi. Misafir vatandaşların büyük memnuniyet duyduğu ziyaret esnasında samimi ve duygu dolu paylaşımlar yaptı.

Daha fazla haber için tıklayınız…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.