Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak: ‘’Farklı Bakış Açıları Görme Fırsatı Yakaladık’’

Vali Şıldak: ‘’Farklı Bakış Açıları Görme Fırsatı Yakaladık’’
04 Ağustos 2022 - 11:43

Vali Şıldak: ‘’Farklı Bakış Açıları Görme Fırsatı Yakaladık’’

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balya İlçesinde yürütülen ve planlanan çalışmaları yerinde görüp değerlendirdi. İlçe programları kapsamında birçok vatandaş ile bir araya geldi.

 

 

Vali Vatandaşla Köprü Olan Muhtarı Dinledi

Balıkesir’in tüm ilçelerinde yaptığı İlçe programlarında ihtiyaçları alanda tespit eden Vali Şıldak talepleri çözüme ulaştırmaya özen gösterdiğini söyledi. Balıkesir Valisi Şıldak, ilçedeki temaslarına İlçe Değerlendirme Toplantısı ile başladı. Vali Şıldak, Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda İlçede tarımdan sulamaya, spordan asayiş ve huzurun teminine, eğitimden sağlığa yürütülen çalışmalar ve planlanan projeleri ele aldı. Vali Şıldak vatandaşın elçisi olan muhtarlara söz verdi. Vatandaşla devlet arasında köprü olan muhtarları dinleyen Vali Şıldak değerlendirme toplantıları vesilesi ile hizmetlerin hızlı bir şekilde yerine ulaştırıldığını söyledi.

 ‘’Farklı Bakış Açıları Ve Görüşleri Görme Fırsatı’’

Vali Şıldak toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, “İlçemizdeki konuları masaya yatırmış olduk. Toplumun ihtiyaçları zaman içinde artıyor. Bir taraftan da bunlara çözüm üretiliyor. Birinci görevimiz bunları doğru olarak tespit etmek. Bugün biz burada tüm tarafları bir araya getirerek açık bir toplantı zemininde tespit yaptık. Muhtarlarımız vatandaşımızı temsilen burada açıklıkla ihtiyaçları dile getirdiler. Bazı konuların tek bir çözümü olurken bazılarında alternatifler olabiliyor. Farklı bakış açıları ve görüşlerle konuları görüşme fırsatı yakaladık.” şeklinde konuştu.

 

 

‘’Yeni Emniyet Binası ve Yeni Binalar’’

Şıldak, emniyet binası ve hükümet konağıyı ile ilgili müjdeler verdi. Şıldak ” Yeni emniyet binası ile ilgili süreç başlamış durumda. Hükümet konağı için de yer araştırması yapılacak. Ayrıca kısa zamanda Balya’nın ilk spor salonu olarak burada hizmete girmiş bir spor salonu göreceğiz. Bunun yanında uygun çapta bir gençlik merkezi de düşünülebilir. Yine burada bir kütüphane oluşturulması konusu önemli konular arasında yer alıyor. Hastane yapımı konusu başlı başına önem arz ediyor. Hastane yapımının hızlandırılıp yatırım programına alınarak bu güzel İlçemize yeni binasında hizmet vermesini çok arzu ediyoruz.” diye konuştu.

‘’Kırsaldaki Şartların İyileşmesini Önemsiyoruz’’

Şıldak kırsaldaki şartlarının iyileştirilmesini önemsediğini sözlerine ekleyerek, “Türkiye’mizde 21’inci yüzyılda kırsal mahallede yaşayan, hayvancılık ve tarım yapan insanımızın en az şehirdeki kadar konforlu bir hayat sürebilmesi noktasında temel ihtiyaçları giderilmiş olmalı. Yolunun düzgün olması, mahallenin içinde çamur olmaması, evinde akan suyun temiz ve yeterli olması, iletişimle, aydınlatma ve elektrik gibi konularda sorun yaşamaması gerekir.  Vatandaşımızın tatmin edici düzeyde hizmet alması için çalışmalar yürütülüyor. Vatandaşımızın taleplerine anlayabileceği bir şekilde izah ederek cevap vermeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

’’Fransızlardan Kalan Tarihi Bina ‘’

Balya İlçesindeki tarihi binalarla ilgili inceleme yapılacağını belirten Vali Şıldak, “Fransızlardan kalan tarihi tescilli binaların geri kazandırılabilmesi ya da restorasyonu konusunda nasıl bir yol izleneceğini gündemde tutacağız. Kurumlarımızın çoğu zaten buradaki konuları biliyor, takip ediyor. Toplantımızda ihtiyaçları, talepleri topluca değerlendirmiş olduk. Muhtarlarımızdan da çalışmaları takip etmelerini istirham ediyorum. Ülkemizin pek çok konuda hızla ilerlediğini görmekteyiz. Ancak ülkemiz çok geniş bir coğrafyada, çok farklı alanlarda hizmet üretmek durumunda.. Bunun yanı sıra da terörle mücadele etmek zorunda olan, bölgedeki gücünü muhafaza edip sözünün dinlenebildiği bir ülke pozisyonunda kalması ve bu gücü daha da arttırması için sürekli mücadele etmek zorunda olan bir konumda bulunuyor. Başından eksik olmayan belalarla mücadelenin yanı sıra yatırımları da durdurmayan bir yol izliyor. Ben şunu iftiharla söylüyorum ki, Balıkesir geneline baktığımızda her kurumumuzun durmayan bir hizmet yarışı var. Biz Balya’ya özel bir ihtimam gösteriyoruz. Çünkü küçük nüfusa sahip ilçemiz daha fazla zaman ve nüfus kaybetmeye tahammülü olmayan bir noktada bulunuyor. Balya’ya pozitif ayrımcılık yaparak, daha fazla hizmetle buraya destek vermek bizim boynumuzun borcu. Sizlerle daha güzel yatırım haberleriyle, birlik beraberliğimizin pekiştiği bir ortamda tekrar güzel hizmetlerle buluşalım.” diye belirtti.

Vali Şıldak Şehit Yakınlarını Ziyaret Etii

İl genelindeki tüm şehit ailelerinin kapılarını çalan, her fırsatta onları ziyaret eden, yakından ilgilenen Vali Şıldak, yoğun Balya programında şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Vali Şıldak, Şehit Üstçavuş Tevfik Özdemir’in Balya İlçesi Orhanlar Mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret etti. Yakın zaman önce çıkan yangın sebebiyle evlerini kaybeden Şehidin ailesini Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yeni yuvalarında ziyaret eden Şıldak aileye tekrar geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Devletin şehitlerin emanetlerinin her daim yanında olduğunu hissettiren Vali Şıldak, ziyaret anısına şehidin fotoğrafının ve bilgilerinin olduğu tabloyu aileye takdim etti. Yangın sonrasında devletin yanlarında olmasından dolayı yaralarının bir nebze olsun sarıldığını dile getiren Şehidin ailesi Şıldak’a nazik ziyareti için teşekkür etti.

Katılımcılar

Vali Hasan Şıldak’ın Balya İlçesi programına Balya Kaymakam Vekili Mustafa Şeker ve Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, bölge ve il müdürleri katıldı.

Haber: Muhammed Can Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.