Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak ‘’Öncelik Eğitim’’

Vali Şıldak ‘’Öncelik Eğitim’’
19 Ekim 2021 - 15:33

Vali Şıldak ‘’Öncelik Eğitim’’

Vali Hasan Şıldak Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Şıldak Balıkesir’de yaptığı okul ziyaretleriyle çalışmaları sahada inceledi.

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin (BİGEP) okullardaki etkisiyle birlikte çalışmalarını yerinde gören Şıldak, Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretinde sınıfları gezdi. Öğrencilerle sohbet eden Şıldak öğretmenlerle de kısa bir toplantı yaptı.

GENÇLERE ‘AŞI’ HATIRLATMASI

Toplantıda kesintisiz bir yüzyüze eğitim için pandemi tedbirlerine uyulması gerektiğine dikkat çeken Şıldak, aşılama konusunda hatırlatmalarda bulundular. Aşısız veya eksik aşılı olanların ivedi olarak aşılarını yaptırmalarını söyleyen Vali Şıldak, uyuşturucuyla mücadeleye de dikkat çekti.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE VURGU

Gençlerin yasaklı madde kullanmalarının engellenmesi için ayrıca takip edilmeleri gerektiğini belirtti. Artık gençlerin sadece sınıftaki halleriyle ve tavırlarıyla değil genel durumlarıyla da ilgilenilmesine vurgu yaptı. Ahlaki ve manevi yönden de sahiplenilmeleri gerektiğini söyledi. Samimi bir şekilde yapılacak bu takipler ve ayrıca çalışmalarla başarıyı elde etmenin mümkün olduğunu vurguladılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.