Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak “Rahmet Minnet ve Şükranla Anıyoruz”

Vali Şıldak “Rahmet Minnet ve Şükranla Anıyoruz”
09 Kasım 2022 - 14:12

Vali Şıldak “Rahmet Minnet ve Şükranla Anıyoruz”

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı yayımladı.

 

Kurtuluş Savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz diyen Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Atatürk’ün tarihte, çağımıza yön veren en büyük devlet adamları arasında anılacağını belirtti.

Milli VE Manevi Değerlerimizi Yaşatma Azmi

Vali Hasan Şıldak mesajında, “Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir. Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Yalnızca Türk Milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerin de bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuştur. İstiklâlimize ve istikbâlimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığımızda Atatürk’ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır” dedi.

İstiklal Mücadelesinin Kahramanları

Mesajın devamında şu sözler yer aldı; “Onun en büyük eserim dediği, Türk Gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak en önemli görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa  Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.” Haber: Serap Acar

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.