Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Salgınla Mücadelede Hem Neden Hem Çözümleri Hatırlattı

Vali Şıldak Salgınla Mücadelede Hem Neden Hem Çözümleri Hatırlattı
28 Kasım 2020 - 14:25

Vali Şıldak Salgınla Mücadelede Hem Neden Hem Çözümleri Hatırlattı

Vali Şıldak Salgınla Mücadelede Hem Neden Hem Çözümleri Hatırlattı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak covid-19 salgını ile ilgili uyarılarda bulundu.

HER BAĞLAMDA UYARIYOR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak covid-19 salgını ile ilgili uyarılarda bulundu. Vali Hasan Şıldak ilde alınan tedbirlere ilişkin denetim faaliyetlerinin sık sık esneme göstermeden uygulanması konusunda sahada mücadeleye devam ederken sosyal medya üzerinden de vatandaşlara uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Vali Hasan Şıldak covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin hatırlatmada bulunan bir mesaj paylaştı.

NEDEN VE ÇÖZÜMLERE YÖNELİK UYARDI

Vali Şıldak salgınla mücadeleye yönelik uyarılara yer verdiği mesajında, “ İlimizde görülen vakaların çok önemli bir bölümünün her tür ev ziyaretleri, hasta kişilerin temaslılarına virüsün bulaşması, maske ve mesafe kurallarına uyulmaması ve kalabalık ortamlarda bulunulması nedeni ile oluştuğu görülmektedir. Komşu, akraba, gün şeklindeki ev ziyaretleri kesinlikle yapılamamalıdır. Hiçbir yerde toplu ve kalabalık ortamlar oluşturulmamalıdır. Pozitif olan hastaların evlerde diğer aile bireyleriyle teması kesinlikle önlenmelidir. Her yerde maske ve mesafe kuralına tam olarak uyulmalı ve zorunlu olmadıkça evden çıkılmamalıdır.” İfadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.