Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Tüm Balıkesirlilerin Zafer Bayramı’nı Kutladı

Vali Şıldak Tüm Balıkesirlilerin Zafer Bayramı’nı Kutladı
28 Ağustos 2020 - 11:45

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak tüm Balıkesirlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Vali Şıldak Zafer Bayramı nedeniye yaptığı açıklamada Balıkesir halkına;

 

“Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolunda inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferinin 98’inci yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onur ve coşkusunu yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, Kahraman Milletimizin azim ve kararlılığı ile 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlandırılmıştır. Türk Milleti 30 Ağustos Zaferi ile kendisine reva görülen esaret gömleğini yırtıp atmış, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.
“Milletimiz bağımsızlık uğruna savaşırken tüm milletlere esin kaynağı olmuştur”

Ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele;  tarihimizin önemli bir dönüm noktası olması yanında, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüz de bizlere ilham kaynağı olacaktır. Büyük ve mutlak bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi; milletimizin hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmasını sağlaması yanında, tüm mazlum milletlere de hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinde esin kaynağı olmuştur. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda birliğini, bütünlüğünü, kalkınmasını, huzuru ve güvenliğini hedef alan şer güçlere karşı, engin feraseti ve sarsılmaz cesaret ve kararlı duruşuyla, gerektiğinde canını ortaya koyarak kendisine yönelen tehlikeleri bertaraf etmeye hazır ve muktedirdir. Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.  Balıkesirli hemşerilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. ” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.