Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Turhan Avşa’daydı

Vali Turhan Avşa’daydı
10 Eylül 2014 - 10:21

Genel

Vali Turhan Avşa’daydı

vali avşa

 

Avşa Adası Engelliler Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan Vali Ahmet Turhan,  engelli çocuklarla sohbet etti, onlarla birlikte yemek yedi.  Engeli vatandaşlar,  Vali Turhan’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duydu. Vali Turhan da, etkinliğe katılmanın kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Vali Ahmet Turhan, Avşa Adası Engelliler Kültür ve Sanat Etkinliğine katıldı, vatandaşlarla birlikte sohbet etti, birlikte yemek yedi. Vatandaşlar, Vali Turhan’ın ziyaretinden çok memnun olduklarını belirtti. Bu yıl ikincisi yapılan etkinliklere İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, İl Jandarma Alay Komutanı Kur. Kdm Alb. Ömer Arık, Marmara Kaymakamı Yakup Güven, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ile engelli ve aileleri katıldı. Engellilerin coşkuyla karşıladığı Vali Turhan, etkinliğin tamamen engelliler tarafından gerçekleştirildiğini ve böyle bir organizasyona katılarak engellilerle birlikte olmanın kendini mutlu ettiğini dile getirdi.

“ASIL ENGEL VİCDANLARDA”

Vali Turhan, ‘Devletimiz engelliye sahip çıkarak, yaşam standartlarını yükseltmek için gerekli kanuni düzenlemeleri yapıyor. Asıl engel bedenlerde değil, vicdanlarda ve yüreklerdedir. Bu engelleri kaldırdığımızda dünyamız daha güzel ve yaşanılabilir olacaktır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Vali Turhan, daha sonra engelli vatandaşlarımızla yemek yedi, sohbet etti, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ADADA İNCELEMELERDE DE BULUNDU

Etkinliğin sonunda Vali Ahmet Turhan, adada bulunan deniz suyu arıtma tesisi, belediye, hastane ve yeni yapılan Avşa ilk ve ortaokulunu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Okulda bulunan öğrenci velileriyle de bir araya gelen Vali Turhan, Avşa’da eğitim-öğretim gören öğrencilerin sorun ve taleplerini dinleyerek eksikliklerin giderilmesi hususunda çalışma yapılması talimatını verdi.  HABER: HAYATİ KARAKURT

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.