Gündemİlçe Haberleri

Vali Ustaoğlu Uyardı! ‘Hassas Noktalar Var’

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, 31 Mart 2024 seçimlerinin ardından ilk olarak Karesi İlçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bugünde Altıeylül İlçesi muhtarlarını dinledi.

Vali Ustaoğlu Uyardı! ‘Hassas Noktalar Var’

Vali Ustaoglu Altieylulun Muhtarlari Ile Bulustu 1
Vali Ustaoğlu Uyardı! ‘Hassas Noktalar Var’

Bir Çok İsim Toplantıda Yer Aldı

Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tümg. Nurettin Alkan, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ve diğer kurum temsilcileri ile muhtarlar ve ilgililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantı, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin’in açılış konuşmasıyla başladı. Kaymakam Bilgin, yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli de yeni ve yeniden seçilen muhtarlara işbirliği içinde başarılar diledi.

Vali Ustaoglu Altieylulun Muhtarlari Ile Bulustu 2

Vali Ustaoğlu: “Muhtarlar Ailemizin Bir Parçasıdır”

Toplantının sonunda değerlendirme yapan Vali İsmail Ustaoğlu, beş yıllık süre içerisinde Balıkesir’e güzel hizmetler sunmayı temenni ettiğini belirtti. Ustaoğlu, muhtarlık müessesesinin kadim geleneğimizde köklü bir geçmişi olduğunu vurgulayarak, muhtarların devlet ile vatandaş arasında önemli bir köprü olduğunu ifade etti. Vali Ustaoğlu, telefon dolandırıcılığına karşı mücadelede muhtarlardan alınacak destekle gücün artacağını belirtirken, özellikle yaşlı vatandaşların bu tür dolandırıcılıklardan daha fazla etkilendiğine dikkat çekti. Ayrıca, uyuşturucuyla mücadelede de muhtarların önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı. Özellikle pandemi döneminde muhtarlardan büyük destek gördüklerini ifade eden Vali Ustaoğlu, muhtarların vatandaşlara ulaşmada kritik bir rol oynadıklarını vurguladı.

Yangın Riskine Karşı Hassasiyet

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yangın riskinin arttığını hatırlatan Vali Ustaoğlu, muhtarlardan vatandaşları bu konuda bilinçlendirmelerini istedi. Yangın konusundaki duyarlılığın büyük yangınların önüne geçilmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

Haber: Bülten

Vali Ustaoğlu, Edremit’te Öğrenci Velileriyle Online Eğitimde Buluştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu