Balıkesir Merhaba Gazetesi

VALİ’DEN EDREMİT VE HAVRAN’DA İNCELEMELER

VALİ’DEN EDREMİT VE HAVRAN’DA İNCELEMELER
10 Temmuz 2020 - 14:12

Vali Hasan Şıldak ilçeleri tanımak, çalışmaları yerinde incelemek için bugün de Edremit ve Havran İlçelerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Şıldak’a ilçe ziyaretlerinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu eşlik etti.

İlk olarak Edremit Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit 19. Motorize Piyade Tugay Komutanı Tuğg. Osman Aytaç ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Kaymakamlık Makamına geçen Vali Şıldak, İlçenin genel durumu, yürütülen çalışmalar ve vatandaşlara sunulan kamu hizmetleri hakkında İlçe Kaymakamından bilgi aldı. Edremit Kaymakamlığı ziyareti sırasında Valimiz Hasan Şıldak, Hayırseverler Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çifçi tarafından yaptırılacak 3 okulun protokol imza törenine katıldı. Okulların protokolleri Vali Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Hayırseverler tarafından imzalandı.
Vali Şıldak İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretleri sonrasında Edremit Ticaret Odası Toplantı Salonunda İlçe Kurum Yöneticileri ile bir araya gelerek bir tanışma ve değerlendirme toplantısı düzenledi. Kamu hizmetlerinin sunumunda öncelikle kurumlar arasında uyum ve koordinasyonu sağlayacaklarını ifade eden Vali Hasan Şıldak ‘İşbirliği içerisinde daha hızlı, daha verimli çalışma ortamını oluşturarak, hesap verebilir, şeffaf, vatandaş memnuniyetini esas alan, ulaşılabilir bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Devletin vakar ve ciddiyetini yansıtan bir çalışma prensibini hep birlikte uygulayacağız’ dedi. Kurumların işleyişi, çalışma prensipleri ve beklentilerin konuşulduğu toplantıda Vali Hasan Şıldak, tüm kamu kurumu yöneticilerinden gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi. Vali Hasan Şıldak, Edremit 19. Motorize Piyade Tugay Komutanı Tuğg. Osman Aytaça da iade-i ziyarette bulundu. Edremit 19. Motorize Piyade Tugay Komutanı Tuğg. Osman Aytaç tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak şeref defterini imzalayarak makamda bir süre görüşme yaptı.

 

VALİ ŞILDAK HAVRAN’DA

 

Vali Hasan Şıldak, Edremit İlçe ziyaretinin ardından Havran İlçesine hareket etti.
İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından karşılandı. Havran İlçesinde yapılan çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamından brifing alan Vali Şıldak, kamu hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde sunulması noktasındaki beklentilerini aktardı. Kaymakamlık ziyareti sonrasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek brifing aldı. Vali Hasan Şıldak ilçe ziyaretinde son olarak İlçe Kurum Yöneticileri ile bir tanışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.