Balıkesir Merhaba Gazetesi

Valilik önünde dehşet

Valilik önünde dehşet
19 Kasım 2014 - 0:14

Genel

 

Şehrin göbeğinde tabancayla beş el ateş ederek adam vurdular. Olay sırasında çevrede büyük panik yaşandı.

Balıkesir Valiliği ‘nin tam karşısındaki Abdulgafurefendi Sokak girişinde silahlı saldırıya uğrayan bir kişi karnından yaralandı. Dün saat 14.00 civarında şehrin ortasında yaşanan olay, çevrede paniğe yol açtı. Saldırıya uğrayan kişi, karnının sol tarafından aldığı tek kurşun ile yaralandı.

SALDIRGAN YAKALANDI

Olay şöyle gelişti; Abdulgafurefendi sokaktaki kişi, bir başkası ile karşılaşınca ikisi de silahına davandı. Görgü tanıkları saldırganın 5 el ateş ettiğini söyledi.

Saldırı sonrasında olay yerine değişik noktalardan polis sevk edildi. Yunus ekiplerinin de müdahale ettiği olay sırasında çevre yollar tutuldu. Saldırgan ise ilk anda kaçmayı başardıysa da kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı

İLK MÜDAHALE ‘HIZIR DOKTOR’DAN

Yaralıya ilk müdahaleyi olay yerinden geçmekte olan Balıkesir Devlet Hastanesi’nde görev Dr. Özden Baygül yaptı. Olay bölgesinde tesadüfen yemek yediği sırada silah seslerini duyan Baygül, koşarak yaralının yanına geldi. Şahsın dalağından yaralanmış olabileceğini düşünerek anında müdahalede bulunan Dr. Baygül, ambulans gelene kadar hastayı kontrol altında tuttu.

Baygül geçtiğimiz günlerde de Bahçelievler mahallesinde bir kavga esnasında bacağından vurulan bir vatandaşa müdahale etmişti. HABER: LEVENT BAŞSAKA

.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.