Balıkesir Merhaba Gazetesi

Valilik personeli sertifikalarını aldı.

Valilik personeli sertifikalarını aldı.
29 Ekim 2014 - 0:11

Genel

Balıkesir Valiliği, ‘Her Proje Eğitimle Başlar’ adlı projesinde eğitim alan 32 personeline sertifika verdi.

Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezince hazırlanan ve sunulan Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2014 Yılı Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek Programı kapsamında “HER PROJE EĞİTİMLE BAŞLAR” isimli proje ile Balıkesir Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi ( BAL-PKM ) personeline ve İl genelindeki müdürlüklerdeki toplam 32 personele Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verildi. Balıkesir Gençlik Merkezinde verilen eğitimler sonucunda katılımcılara, Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Metodolojisi, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı ve yapılan teorik uygulama sonucunda sertifikaları verildi.

Proje Kavramı, Paydaş Analizi, Sorun Analizi, ,Hedef Analizi, Strateji Analizi , Faaliyet ve Zaman Planlaması , Varsayımlar ve Risk Analizi ,Performans Göstergeleri ve Doğrulama Kaynakları Sürdürülebilirlik , İzleme ve Değerlendirme Bütçe Hazırlanması ,Hibe Başvuru Formlarının Değerlendirilmesi ve Değerlendirme Kriterleri, Hibe Başvurularında Yapılan Genel Hatalar ve Grup çalışmaları gibi konularda katılımcılara 20-24 Ekim 2014 tarihlerinde 5 gün boyunca toplam 30 saatlik PDY eğitimi verildi.

Balıkesir Valiliği AB Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, verilen eğitimler ile İl Müdürlüklerinin etkinliklerinin, teknik ve idari kapasitelerinin artırılacağı, yapılacak projeler konusunda rehberlik eden kuruluşlar haline gelmesine katkı sağlayacağı belirtildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.