Balıkesir Merhaba Gazetesi

VAR AMA YOKLAR

VAR AMA YOKLAR
02 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Balıkesir’de bulunan 56bin kayıtlı traktörden 6bini kayıtlı. Geriye kalan 50bin traktör ise var ama yok.

Araç muayenelerinin yaptırılması ve traktör varlığının kayıt altına alınması için başlatılan çalışma ile Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ‘traktörlerinizi kayıt altına aldırarak araç muayenelerini yaptırın’ dedi.

Taşıt Muayene İstasyonları teknik direktörü Murat Soyel’in bilgilendirme yaptığı toplantıda toplama merkezleri oluşturularak araç muayenelerinin yapılacağı belirtildi. Ocak ayı itibarı ile verilerin alındığını ve çalışmalara başlanacağını belirten Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ise 940 köyümüze hizmet verilecek. Yapılan programlarla verileri topluyoruz. Elektriği, sigorta işlemleri tarım kredi kooperatiflerinde kredi kolaylığı ile sağlanıyor. Tarım Kredi ile çözülmezse biz yine yol gösteririz. Ziraat Odası olarak buradayız. Çiftçimizin sorunları bizim sorunlarımız demek .Çözümü için herşeyi yapmaya çalışırız’ dedi. Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat konuşmasının devamında ‘Traktör varlıklarına göre çalışmalar yapılacak. Şehre gelip uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Şehre gelemeyen vatandaşlarımızda var. Biliyorum. Size kolaylık sağlayacağız. Çalışmaları yapıyoruz. Sizlerde seçimle gelmiş köylüyü temsil eden kişilersiniz. Sizlere yardım etmek için bizlerde çalışmalar yapıyoruz. Toplantılarla bilgilendirmeler yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde yeniden biraraya geleceğiz. Farklı konularda tarım adına bilgileri paylaşacağız.’dedi.

ŞEHRE GELEMEYENİN AYAĞINA BİZ GİDERİZ

Balıkesir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği toplantı salonunda yapılan bilgilendirmede Başkan Sözat çiftçilerin araç muayeneleri konusunda traktörlerin kayıt altına alınması için çalışmaların başlatıldığını belirterek Ocak ayı itibarı ile araç muayenelerinin yapılacağını ve traktörlerin kayıt altına alınacağını belirtti.

Taşıt Muayene İstasyonları Teknik Direktörü Murat Soyel ise Balıkesir’de traktör varlığının fazla olduğu biliniyor. Traktör varlıklarını belirleme konusunda da Bakanlığın yaptığı araştırmanın kaynağı da Balıkesir’dir’.dedi. Soyel ayrıca, 56 Bin 2014 Ağustos ayı itibarı ile kayıtsız traktör var.6 binine ulaşmışız ama 50 binine ulaşamamışız diyerek amacın biriken araç muayene paralarının en az limitle yasadan da faydalanarak ödenebilesi ve muayenelerin yapılması’ şeklinde konuştu. Traktörlerde olması gereken muayenedeki bilgiler verildi.Soru cevap şeklinde geçen toplantıya muhtarlar büyük ilgi gösterdi. HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.