Balıkesir Merhaba Gazetesi

VARŞOVA PAKTI

VARŞOVA PAKTI
06 Ocak 2015 - 0:02

Genel

Dünkü yazımızda ANLANTİK PAKTI kuruluşunu ve Türkiye’nin bu günkü yerini anlatmıştım. Bu yazılmada, Atlantik paktı karşısında kurulan VARŞOVA PAKTI oluşumunu ve amaçlarını yazalım.

1948 yılında Rusya öncülüğünde kurulan Varşova paktı oluşumu ömrünü tamamlayıp dağıldı. Berlin duvarının yıkılmasından sonra, yer küre tek taraflı bir dengesizlik içinde kaldı. Atlantik paktı ülkelerinin karşısında uzak doğudaki ÇİN denge konumunda göründü ise de pek etkili olamadı.

Kendini yer kürenin tek sahibi sanan ve karşısında etkili bir güç bulamayan ABD ve İngiltere, o tarihten beri orta doğudaki küçük devletleri tokatlayıp durdu. Arap âlemindeki ve Afrika’daki küçük devletlerin elinden, ekmeğini alan VAHŞİ KAPİTALİST sistemin temsilcisi konumundaki devletler, karşılarında yeni bir büyük güç TÜRKİYE’Yİ görünce arayış içine daldı. Güçlü Türkiye 2000 yılından beri hızla ilerliyor. Bu ilerleyişi durdurmak için, önce içerdeki YAMAKLIKLARLA birçok terör olayları tezgâhladılar. Cumhuriyet yürüyüşleri dediler. Üç ağacı bahane edip, ortalığı ateşe verdiler. Irk ayrılıklarını körükleyerek, kardeş kavgası yaratmak istediler.

İstedikleri olmadı.

Hesapları tutmadı.

İçerdeki kertmelerle amaçlarına ulaşamayan SİYONİST düşünceliler, çevremizi ateş çemberi ile kuşatmaya çalışıyorlar. Türkiye’yi de bu ateşin içine çekmek istiyorlar.

VAHŞİ KAPİTALİST sistemin temsilcisi ne kadar YAMALIK varsa harekete geçirip, güçlü Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar. Fakat bu necip millet bunların kurduğu, kapanlarını, tuzaklarını ve faklarını öğrendi. Yalanlarını anladı. Ne kadar düzenbaz ve kumpas kurucusu varsa onları da gördü.

Hesapları tutmuyor.

Bu yüce millet oyunları yutmuyor.

Yalanları ve yamanları artık bu milleti avutmuyor.

Madde ve makam heveslisi ne kadar menfaatçi varsa, uykuları kaçıyor.

Güçlü Türkiye koşar adımlarla ilerledikçe, daha onların çok uykuları kaçacak. Beleyin, Yeni Türkiye yolunda koşanları dikkatle izleyin.

Kim nerede duruyor? Kim nereye varmak istiyor? Dikkatle gözleyin.

Millet ve devlet bütünleşmesi ile güçlenen yeni TÜRKİYE’Yİ özlemle bekleyin.

Yer küredeki eski oluşumlar bir bir yıkılırken, Yeni TÜRKİYEYİ kimler yüceltmek istiyor? Kimsenin etkisi altında kalmadan, mücadeleden yılmadan, kalbinizi bulandırmadan bekleyin. Yıkıcılar, yakıcılar, çalıcılar istese de istemese de güçlü Türkiye gümbür, gümbür geliyor. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.