Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek Perşembe Günü Havran’da

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek Perşembe Günü Havran’da
23 Kasım 2021 - 19:48

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek Perşembe Günü Havran’da

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak 25 Kasım Perşembe günü yapılacak kurultayla ilgili açıklamada bulundular.

Açıklamada, Vatan Partisi’nin Türkiye genelinde yaptığı Üretim Devrimi Kurultayları devam ettiği ,Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek ayrıca 25 Kasım Perşembe günü saat 13.00’de Havran Belediyesi Kültür Merkezi’nde üreticilerle buluşacağı bilgisi verdiler.

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak yaptığı açıklamayla ayrıca Balıkesir’in üreticilerini kurultaya davet ederek şunları ifade etti; ‘‘Vatan Partisi üreten Türkiye’yi kuracak. İşçisinden, çiftçisine, tüccarından, sanayicisine herkes ‘‘böyle gitmez’’

Albayrak: ‘’Üreticilerimiz; yem, gübre, mazot, ilaç, tohum, elektrik ve sulama gibi maliyetlerin son birkaç yılda ikiye üçe katlanmasından şikayet ediyor. Üretenler kazanamazken; çarşıda, pazarda, markette fiyatlar el yakıyor. Üretici de tüketici de durumdan memnun değil. Genç bir nüfusa sahip olmamıza rağmen iş sahalarının yetersiz olması nedeniyle ayrıca işsiz sayımız her geçen gün artıyor. Çözüm, üreticiyi baş tacı yapmaktır! Dışarıdan almayacağız, kendimiz üreteceğiz. Tarıma, hayvancılığa ve sanayimize yatırım yapavcağız. Üretim maliyetlerini azaltacağız. Üretim çok olursa üreten daha çok kazanacak, ayrıca tüketicinin alım gücü artacak. Pazarlama kolaylaşacak. Ülkemizi üreterek büyüteceğiz’’d edi.

Albayrak sözlerine şöyle devam etti: Kocaseyit’in torunları; Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek, üreticinin sorunlarını dinleyip , zorluklardan çıkış yolunu anlatmak için Havran’a geliyor. Üretenlerin hükümet olacağı bir sürece giriyoruz.  Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Milli Hükümeti; borçlanma ve ayrıca sadaka ekonomisi yerine üreteni destekleyecek, dümene geçecek, yol gösterecek. İşsiz vatandaşımız kalmayacak. Üreticimizin kamu önderliğinde kooperatifleşme ve şirketleşme yoluyla örgütlenmesini sağlayacak. Vatan Partisi’nin Rusya, Çin, İran ve diğer Asya ülkeleri başta olmak üzere geliştirdiği üst düzey ilişkiler sayesinde; üretim ve istihdam aratacak, pazarlamanın ve üreticinin daha çok kazanabilmesinin önü açılacak. Türkiye’nin gerçek sahibi üreticilerimizdir, emekçilerimizdir. Söz, ayrıca artık tüm üretenlerindir. Kurultayımıza bütün halkımızı davet ediyorum.’’

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.