Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vatan Partisi’nin Yeni Durağı Eşeler Köyü

Vatan Partisi’nin Yeni Durağı Eşeler Köyü
03 Ağustos 2022 - 16:27

Vatan Partisi’nin Yeni Durağı Eşeler Köyü

 

Üretim Devrimi Kurultaylarına devam eden Vatan Partisi’nin yeni durağı, geçim kaynağı hayvancılık olan Kepsut’un Eşeler köyü oldu.

 

‘’EN BÜYÜK PROBLEM ULAŞIM’’

Yıllardır asfalt atılamayan ve bu yüzden kullanılamayan Susurluk bağlantı, yolu üreticilerin alternatif yolu kullanmasını zorunlu kılarken köyün en büyük problemlerinden biri de ulaşım. Kurultayda konuşan Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak, partilerinin Ulaştırma Bakanlığı ile temasa geçeceğini söyledi.

‘’ TÜRK ÜRETİCİSİNİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR’’

Kurultayda Eşeler muhtarı Dursun Çakmak, Balıkesir Sanayi Odası Meclis Üyesi Mehmet Kerem Başaran ve birçok üretici yer aldı. Kurultayda ilk konuşmayı yapan sanayici Başaran şunları söyledi :  ‘‘Türkiye’nin sanayileşmesinin ve uluslararası piyasalarda rekabet edebilmesinin önemine dikkat çekerken, devletin sanayi ve tarım üreticisini desteklemesi gerekir. Dünyada gelişmiş ülkelerin devlet müdahalesiyle büyüdüler, fakat Batılı ülkeler Türkiye’nin devletçilik yoluyla büyümesini ve üretmesini engellemeye çalışıyor. İran, Irak, Suriye, Rusya başta olmak üzere komşu devletlerle iyi ilişkiler kurmamız lazım. Çünkü hammaddemizi, enerjimizi oralardan tedarik ediyoruz. Ürettiğimiz malları oralarda satabiliyoruz. ABD ve AB ülkeleri bu ilişkilerimizi bozmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz ay iş seyahatim nedeniyle İran’ın başkenti Tahran’daydım. Orada mazotun litresi 1,5 TL. Türkiye, İran’a yönelik ABD ambargosunu tanımadığını ilan ederse İran’dan ucuz mazot alır. Bu da üreticinin girdi maliyetlerini düşürür.Gelecekle ilgili iyimseriz. Vatan Partisi’nin ekonomi politikası uygulandığı takdirde Türk üreticisini güzel günler bekliyor.’’

 

 

‘’HÜKÜMET ÇİFTÇİNİN BORCUNU SİLMELİ’’

Açılışta bir diğer konuşmayı da Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak yaptı. Konuşmasında : ‘‘ Hükümet çiftçinin kredi faizi borçlarını silmeli. Enflasyon %78’lerdeyken, üreticilerin yem, mazot, gübre maliyetleri %300-%400 arttı. Bu böyle gitmez. Bankalar fahiş karlar elde ediyor. Hükümet, yabancılara düşük gümrüklerle olanak sağlıyor. Türk üreticisi, köylümüz zarar ediyor.’’ diyen Albayrak üreticinin maliyetlerini hatırlattı.

BORÇLANMA DEVRİ BİTTİ

Emre Albayrak konuşmasını  : ‘’ 12 Eylül 1980 darbesiyle başlayan borçlanma ve sadaka ekonomisinin devri bitti. Vatan Partisi’nin içinde yer almadığı bir hükümet üreticiyi koruyamaz. Vatan Partisi üretimi ateşlemek, yeniden üretme şevkini canlandırmak için politikalar üretiyor. 6 maddede özetliyoruz. Plan, tasarruf, yatırım, istihdam, üretim, adil paylaşım. Bunun için ülkemizi bölmek isteyen, üretimimizi engelleyen ABD ve NATO’ya karşı kararlı bir hükümet gerekiyor. 2023 seçimleri bunun için tarihi bir fırsat. Vatan Partisi, Türk milletini yönetmeye adaydır. Eşeler muhtarımız köyün en büyük sorunu olarak Eşeler-Susurluk karayolu bağlantısının yapılmamasını söylemişti. Vatan Partisi, derhal bu iş için girişimlerde bulunacak. 8 kilometrelik bu yol bir an önce asfaltlanarak köylünün hizmetine sunulmalı.’’ diyerek sonlandırdı.

Haber: Muhammed Can Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.