Balıkesir Merhaba Gazetesi

VATANDAŞ BU SEFER CEZA İÇİN DEĞİL YELEK İÇİN DURDU

02 Aralık 2022 - 16:53

VATANDAŞ BU SEFER CEZA İÇİN DEĞİL YELEK İÇİN DURDU

 

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde denetimlerini aralıksız olarak sürdü. İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, bu defa motosikletleri ceza için değil, yelek hediye etmek için durdurdu.

 

Cumhuriyet Meydanı'nda İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal ile Trafik Büro Amiri Özgül Reçel’in öncülüğündeki ekipler, motosiklet sürücülerine sürpriz yaptı. Motosiklet sürücülerini durduran ekipler onlara uyarılarda bulunurken, fosforlu ve yansıtıcılı yelek hediye etti. İHA’nın edindiği bilgiye göre; Emniyet Müdürü Kartal ve Trafik Büro Amiri Reçel’in verdiği yelekleri giyen gençler, kurallara uyacaklarını belirterek, ekiplere teşekkür etti.

 

  • İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal ise, “16 Ağustos'tan itibaren motor kullanıcılarının akşam saatlerinde fosforlu yelek kullanımı zorunlu hale geldi. Bu konuda ilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bugün de arkadaşlarımızla birlikte yelek dağıtıyoruz. Tüm sürücülerimizi ve özellikle motosiklet sürücülerini bilgilendirmeye devam edeceğiz. Denetimlerimiz devam edecek” dedi.

iha

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.