Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vatandaş MHP’yi hasretle bekliyor

Vatandaş MHP’yi hasretle bekliyor
07 Mayıs 2015 - 2:13

Genel

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl teşkilatı 8 Mayıs Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeliyi Kuvayi Milliye Meydanında karşılamaya hazırlanıyor.

İl başkanı Argun Atıcı iddialı konuştu:Vatandaş MHP’yi hasretle bekliyor

 

MHP İl Başkanı Atıcı, 2015 genel seçimlerine giderken partilerinin varlığının belirgin şekilde hissedildiğini, iktidara yaklaştıklarını söyledi.

 

TEK VAATLERİ BAŞKANLIK

Argun Atıcı, partilerine her kesimden katılım olurken Ak Parti’nin çözülmeye başladığını söyledi. Atıcı “Bu çözülmeyi sırça köşklerinden başlarını çıkarıp baktıklarında görecekler” dedi. Atıcı, Ak Parti’nin seçim bildirgesinin boş olduğunu, tek vaatlerinin ‘başkanlık’ olduğunu dile getirdi.

 

SOSYAL ADALET BOZULDU

Milliyetçi Hareket Partisi’ni vatandaşın hasretle beklediğini belirten Atıcı “Biz şu an iktidar noktasında düşünüyoruz; koalisyon bazında bir düşüncemiz yok

Sosyal adalet bozuldu: Buna dur demek için İktidara geldiğimiz zaman sosyal adalet ve adil paylaşımı sağlayacağız.”

 

İKTİDAR HEDEFİMİZ

 

Seçimlere az bir zaman kala propaganda çalışmalarına hız veren Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl teşkilatı 8 Mayıs Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeliyi Kuvayi Milliye Meydanında karşılamaya hazırlanıyor. ‘Bizimle Yürü Türkiye’ temasıyla seçim faaliyetlerini yürüten MHP, Balıkesir ve Türkiye’ de birinci parti olmayı hedefliyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Balıkesir’ de yürüttüğü seçim çalışmalarını, iktidara geldiklerinde yapacakları icraatları ve Balıkesir siyasetini İl Başkanı Argun Atıcı B.Merhabaya anlattı.

 

Esnaf ve kamuoyuyla bütünleşmeye çalışıyoruz

Balıkesir merkezde ve ilçelerde halkın yoğun olduğu bölgeleri ziyaret ettiklerini belirten Atıcı “Bütün ilçelerde pazaryerlerini gezdik. Geniş kitlelere ulaşmak, kitlelerle bağlantı sağlamak için hep beraber ilçelere gidiyoruz ve esnaf ve kamuoyuyla bir bütünlük içerisindeyiz. İlçeler de ki genel intibah çok olumlu. Balıkesir de Milliyetçi Hareket Partisinin varlığı tamamen hissedildi ve bu varlığın içerisinde birinci parti olmaya adayız” dedi.

 

İktidar hedefimiz

Milliyetçi Hareket Partisi’ni vatandaşın hasretle beklediğini belirten Atıcı “biz şu an iktidar noktasında düşünüyoruz koalisyon bazında bir düşüncemiz yok. Bu şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi İktidar olmak istiyor. Türkiye de bir şeylerin değişmesi gerekli, sosyal adalet ve paylaşımın yok olduğunu görmekteyiz ve değiştirilmesi gerekli. İktidarın Müslüman kisvesi altındaki kapitalist görüntüsünün artık bu ülkede taraf bulmadığını çünkü herkesin gerçekleri görmesi noktasında olduğunu ve bunun içinde Milliyetçi Hareket Partisini iktidar yapacağını düşünmekteyiz. Zenginle fakirin arasındaki uçurumlar gitgide fazlalaşıyor, bu da kapitalist sistemin bize getirmiş olduğu bir durum. Buna dur demek için İktidara geldiğimiz zaman sosyal adalet ve adil paylaşımı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

 

Üretmeyen, bir sistem olamaz

Üretimin mutlaka olması gerektiğine değinen Argun Atıcı “Türkiye de montaj sistemini kaldırmamız gerekiyor. Üretim olmadan bir sistemin olması mümkün değil. Partimizin ekonomi programında ilk yer edinen başlık üretimdir. Üreten Türkiye her zaman dik durabilir. Biz şu an montaj sanayi içerisindeyiz, hükümetin cari açıktaki sıkıntısı bundan kaynaklanıyor. Bir montaj sistemi kurgulanıyor ve dışarıdan ithal ediyoruz. İhracat yapsan dahi ithalatla her şey heba oluyor.” Dedi.

 

Resmi veriler bile göz ardı edemiyor

Argun Atıcı “Tuik’ in verileri bir sıkıntıyı açık şekilde ortaya koyuyor. Türkiye’ nin 4’te biri fakirlikle boğuşuyor, hatta bazı bölgelerde durum daha vahim. Örneğin Simav’ da geçtiğimiz günlerde açıklanan veriler bu durumu çok net bir şekilde özetliyor. Simav 68 bin nüfusun olduğu bir ilçe ve 45 bin seçmene karşılık 20 bin kişi maddi yardım alıyor, bu çok acı bir tablo, Türkiye için utanç verici bir tablo, Türkiye de fakirliğin arttığının göstergesidir. İnsanların artık tek başkanlık filan derdi yok, insanlar kendi karnını doyurmaya çalıştığı belli. İşsizlik bir hayli fazla ve yaz gelmesine rağmen hala artıyor. Türkiye’de hükümet özelliği, yönetme özelliği ve istikrarın olmadığını görüyoruz.” Dedi.

 

‘Eleştirdiklerinden beter oldular’

Pek çok kesimden kendilerine katılımın olduğunu belirten Argun Atıcı “Artık Ak Parti çözülmeye başladı, bu çözülmeyi sırça köşklerinden başlarını çıkarıp baktıklarında görecekler. Baktıklarında vatandaşın yanlarında olmadığını o zaman görecekler. Şu an partiler arasında Ak Parti’nin seçim programında hiçbir şey yok. Tek başkanlık sistemi var. Sanki Türkiye bütün vatandaşlarıyla adamın birini başkan yapacak, yok böyle bir dünya. O çok eleştirdikleri İsmet İnönü’den de beter oldular.” Dedi.

Atıcı ‘Bizimle Yürü Türkiye’ temasıyla başlattığımız programlarımızın biri de 8 Mayıs Cuma günü Balıkesir de gerçekleştirilecek. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ nin katılımı ile gerçekleştireceğimiz bu mitinge tüm halkımızı bekleriz.” Dedi. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.