Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vatandaş yine dolandırıldı

Vatandaş yine dolandırıldı
23 Ekim 2014 - 0:10

Genel

Telefonda kendilerini polis, asker, savcı gibi tanıtarak vatandaşları dolandıranlar, yine iş başındaydı. Bütün uyarılara rağmen vatandaş yine aldandı. Bu defa dolandırıcılar arasında Suriye uyruklu biri de vardı.

Bütün uyarılara rağmen vatandaşlar, yine telefonlu dolandırıcıların tuzağına düştü. Kendilerini; polis, asker, savcı gibi tanıtarak, vatandaşları paniğe kapılmalarına sebep olacak hikayelerle aldatan dolandırıcılar yine iş başındaydı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre dolandırıcılar G.A. isimli vatandaşı arayarak; “Kimlik bilgileriniz terör örgütlerince ele geçirilmiş, banka hesaplarınıza müdahale edilerek çok sayıda hat çıkartılmış, polis tarafından bu şahısların suçüstü yakalanmaları için operasyon yapılacak” diyerek para ve altınlarını bir poşete koyup söyledikleri yere bırakmalarını istediler.

Geçtiğimiz gün meydana gelen olayda G.A. telefonla arayanların istediği yere; altınları bir poşet içerisinde teslim etti. Poşet içerisindeki para ve altınları teslim almak üzere gelen S.K. ile Suriye Uyruklu A.R. isimli şüpheli şahısların yakalanarak çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandığı bildirildi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.