Balıkesir Merhaba Gazetesi

VATANDAŞIN FATURA DERDİ BİTMİYOR

VATANDAŞIN FATURA DERDİ BİTMİYOR
19 Aralık 2014 - 0:19

Genel

Otomatiğe bağlamışlar

Müşterilerine haber vermeden fazladan hat açan Balıkesirli GSM firmasına tepki çığ gibi büyüyor. İşin ilginç yanı ise fatura miktarlarının hepsinin 61 lira 71 olması.

HABERİ GÖREN MERHABA’YI ARIYOR

KENDİLERİNDEN habersiz adlarına hat açılıp, para istendiğini öne süren onlarca kişi telefonla veya bizzat gazetemize gelerek mağduriyetlerini anlatıyor. Mağdurların tamamı savcılığa dilekçe verdiklerini söyleyerek bir an önce uğradıkları haksızlığın giderilmesini bekliyor.

HEPSİ AYNI FİRMADAN ŞİKAYETÇİ

ÖTE yandan hat mağdurlarının tamamı aynı firmayı hedef göstererek, kendilerinden başka savcılıkta bekleyen 650 adet dava dosyası olduğunu iddia ediyor. Adı geçen firmanın Balıkesir’de iki şubesi olduğu ve sayısız mağdura cevap veremediği gelen bilgiler arasında.

Çok can yakmışlar

Müşterilerine haber vermeden fazladan hat açan Balıkesirli GSM firmasına tepki çığ gibi büyüyor. İşin ilginç yanı ise fatura miktarlarının hepsinin 61 lira 71 olması.

DÜN yayınladığımız ‘9 kere şaşırdı’ başlıklı haberimizin ardından adlarına açılan habersiz hat mağdurları gazetemizi arayarak veya bizzat gelerek aynı olayın kendilerinin başına geldiklerini de söyleyerek büyük bir haksızlığa uğradıklarını söyledi.

‘FATURA MİKTARLARI AYNI’

Şaban Durak’ın ardından bizzat gazetemize gelerek aynı fatura miktarının kendisine de mesaj olarak gönderildiğini söyleyen Halil İbrahim Kurt, “Haberi okuduktan sonra bu mesajın tesadüf olmadığını anladım. Çünkü haberdeki fatura miktarı ile bana gelen mesajdaki miktar da 61,71 TL.” diye konuştu.

‘SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİM’

Balıkesir merkezindeki bir GSM firmasından kampanyalı telefon aldığını söyleyen Kurt, konuyu araştırdığında Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki GSM merkezinden adına kayıtlı sıralı 2 hat açıldığını öğrendiğini söyleyerek “Bir ay önce savcılığa dilekçe vererek şikayette bulunmama rağmen halen arayıp iznim olmadan adıma açılan hatların parasını istiyorlar” dedi.

HEP AYNI FİRMANIN ADI GEÇİYOR

Konu ile ilgili MERHABA’ya gelerek veya telefonla arayarak aynı mağduriyetin kendi başlarına geldiğini ve savcılığa şikayet dilekçesi verdiklerini söyleyen vatandaşlar ortak yanı ise hatlarını veya kampanyalı telefonlarını Balıkesir’de 2 şubesi aynı firmadan almış olmaları. HABER: KAYHAN SAKALLI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.