Balıkesir Merhaba Gazetesi

VATANDAŞLA BİRLİTE ALT GEÇİT AÇILIŞI

VATANDAŞLA BİRLİTE ALT GEÇİT AÇILIŞI
11 Kasım 2014 - 0:02

Genel

***Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve ulaşım sorununa kalıcı çözüm üretmek için adım attığı alt geçit tamamlandı. Dün açılışı yapılan altgeçitte vatandaşların teşekkürlerini ilettiği protokol üyeleri, açılış sonrası vatandaşları dinledi.

*** Plevne Mahallesi’ndeki Demiryolu Caddesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki TCDD Caddesi’ni birleştiren 9.5×6 metre boyutlarındaki altgeçit törenle hizmete açıldı.

Altgeçit açılış töreni öncesinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiğini, bu ziyarette Balıkesir’in sorunlarını ve isteklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini söyledi. Uğur, “Geçtiğimiz hafta çok bereketli ve hareketli bir hafta oldu. Hafta başına da bu açılış töreniyle büyük bir enerjiyle başladık. Geçen hafta Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ilk büyükşehir belediye başkanı olarak bizi kabul etti. Balıkesirlilerin beklentilerini, arzularını ve isteklerini Cumhurbaşkanımıza ilettik. Cumhurbaşkanımız hepinize çok selamı var. Balıkesir’e değer veriyor. Balıkesir’de yapılması gereken yatırımların takipçisi olacağını belirtti” dedi.

Vali Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katıldığı açılış törenine Plevne ve Gaziosmanpaşa Mahallesi sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Plevne ve Gaziosmanpaşa Mahallelerini birbirine bağlayan altgeçit projesinin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Uğur, “Balıkesir’imize yapacağımız çok güzel şeyler var. Bugün yağmur yağdı Atatürk Anıtı’ndaki törene 15 dakikada ulaşamadık.

Balıkesir’in köprülü kavşaklara, geçitlere ihtiyacı var. İnşallah bu işleri merkezi hükümetimizin desteğiyle yapacağız. Bu altgeçidin yapılmasına destek veren Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür’e teşekkür ediyorum. Bize çok büyük destek verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir emekle çalıştılar, kısa sürede bu işi yaptılar” dedi. Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz altgeçidin açılışını yaptı. Açılış töreninin ardından Vali Yaman ve Başkan Uğur, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.