Balıkesir Merhaba Gazetesi

VATANDAŞLAR PÜRDİKKAT ADAY ADAYLARINI DİNLİYOR

VATANDAŞLAR PÜRDİKKAT ADAY ADAYLARINI DİNLİYOR
25 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Ak parti Balıkesir Milletvekili aday adaylıkları sonrasında aday adaylarının kendilerini tanıtmak ve halkın güvenoyu ile Meclise gitmek üzere istedikleri oylar için  yaptıkları sunumlar vatandaşlar tarafından dikkatle dinleniyor. Aday adaylarını merak eden vatandaşlar el broşürlerini inceliyor ve pür dikkat sunumları dinliyor. Bigadiç, Sındırgı, Savaştepe turu ile devam eden tanıtımlar dün gece merkezde yapılan çalışmalarla sürdü.

HAMDİ MELİK AYTEKİN ‘YENİ TÜRKİYE YOLUNDA’

AK Parti Milletvekili Aday adayı Hamdi Melik Aytekin basınla bir araya geldi. Aday adaylığına müracaatını ve meclise giden yolda vatandaşlarla buluşmalarını anlattı.

Parti İl Binasında Aday adaylığı açıklaması sonrasında ilçe ziyaretleri ile çalışmalarını yürüten Hamdi Melik Aytekin dün Nefes Bahçe’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorduğu sorulara akılcı yanıtlar verdi. Aytekin, 7 Haziran’da yeni bir seçime gidilecek. Demokrasilerde en önemli unsur ülkeyi kavgasız, gürültüsüz, badiresiz ve zamanında seçime götürebilmektir’ dedi. Ak Parti iktidarının bugüne kadar yaptığı doğrular ve güzelliklere seçim ile birlikte bir yenisinin daha ekleneceğini ifade etti. Milletin önüne koyulan üç büyük hedef ve mesele vardır diyen Aytekin konuşmasına şöyle devam etti: Birincisi Yeni Türkiye ve bu kuru bir laf değil Türkiye pörsümüş, eskimiş zihniyetlerin geride bırakılması, vesayetten kurtulunması, tabuların yıkılması, resmi ideolojiden sıyrılma ve prangaların çözülmesi hadisesidir. Çağ atlamaktır. İkincisi Yeni Türkiye’nin gerçekleşebilmesi için darbe kalıntısı anayasadan kurtulmaktır. Devletin değil, insan temel hak ve hürriyetlerinin öne çıkmasıdır. Üçüncüsü ve en önemli mesele Barış Sürecidir. Hepimizin kanını donduran iç yaramız terörün sonlandırılması, anaların gözyaşlarının dindirilmesi, gencecik fidanların tabut içinde gelmemesi, iç huzurun sağlanması,40 yıldır kanayan yaranın durdurulmasıdır’

PROF DR MEHMET BAYYİĞİT  ‘HİZMET ETMEYE VARIM’

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevinden istifası sonrasında Milletvekili aday adaylığı yolundaki çalışmalarını hemen başlatan Bayyiğit ‘ kendini tanıtarak ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

BAÜ ilahiyat Fakültesi DekanıProf. Dr. Mehmet Bayyiğit, Balıkesir’e hizmet etmek adına aday adayı olduğunu açıklayarak ilçe ziyaretlerine hemen başlayanlar arasında. Çalışmalarını gece gündüz durmadan yürüten Bayyiğit, Gazetemizi ziyaret ederek, düşüncelerini paylaştı. Mehmet Bayyiğit, ülkeye ve Balıkesir’e  hizmet etmek için milletvekili olmak istediğini, aday gösterilip seçilmesi halinde Balıkesir yatırımlarının Ankara’da takipçisi olacağını söyledi. Balıkesir’e karşı kendini sorumlu hissettiğini kaydeden Bayyiğit, “Balıkesir’in bir evladı olarak Balıkesir’e ve milletimize olan borcumu Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ödemeye devam etmek amacıyla aday adayı oldum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu vizyonda, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde, vatandaşlarımızın destekleriyle ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırabilmek adına seçimlerin şimdiden bir demokrasi şöleni halinde geçmesini diliyorum”  diye konuştu.

KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.