Balıkesir Merhaba Gazetesi

VEFALI YURTDA KÖPRÜ SEVİNDİRDİ

VEFALI YURTDA KÖPRÜ SEVİNDİRDİ
05 Ekim 2015 - 9:43

Genel

VEFALI yurt Kepsut olarak adlandırılan ilçede köprü sevinci Dereli Mahallesi sakinlerini sevindirdi. Tarlalarının güzergahında bulunan köprünün yapılması ile gidiş gelişlerin daha güvenli ve sağlıklı olması sayesinde Dereli Mahallesi sakinleri hizmet sevincini yaşadı. Geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan köprü bugünlerde sık kullanılıyor.

Dereli Mahallesinden emekli hayırsever vatandaş Arif Canpulat tarafından Dereli deresi üzerine 65 bin tl harcanarak yapılan köprünün açılışını Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul yapmıştı. Kepsut Eski Belediye Başkanı Kemal Barak, Meclis Üyesi İbrahim Özdemir, emekli öğretmenler ve vatandaşlar açılan köprünün kazandırılan bir hizmet olduğuna değinerek bugünlerde sık kullanılan köprüden geçen herkese bu köprü bereket getirsin dediler.

Yağmurlu günlerin yaşandığı bugünlerde tarla ve bahçe bakımlarını yapan Dereli Mahallesi sakinlerinden Efe Cangüder ve Mustafa Özbek topraklarda yetişen ürünlerinde bereketinin hayır dua ve bakımla sağlandığını belirterek bakarsan bağ bakmazsan dağ olur denmiş diyerek’ çalışıyoruz ve kazanıyoruz’ dediler. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.