Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘VER OYUNU AL KÖYÜNÜ’

‘VER OYUNU AL KÖYÜNÜ’
11 Mayıs 2015 - 9:09

Genel

MHP Balıkesir Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Sönmez seçim çalışmaları hakkında basın açıklaması yaptı. Uzun süredir yaptıkları ziyaretlerden bahseden sönmez köy hayırlarına özellikle davet edildiklerini ve bu davet edilmelerin nedeninin Milliyetçi Hareket Partisine gösterilen teveccüh olduğunu belirtti.

‘Büyükşehir düzenlemesi kaldırılacak’

Yaptıkları ziyaretler esnasında halkal fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Sönmez “Örneğin; Bizlerden AKP’nin yerel yönetimler yasası ile birlikte mahallelere dönüştürülen köylerini;  tekrar köy statüsüne getirmemiz yönündeki yoğun istekleri göz ardı edilmemiş ve bu yöndeki istekleri doğrultusunda MHP’nin seçim beyannamesinde; Büyükşehir sınırını mülki sınır yapan düzenlemeyi kaldırma, Kapatılan belde belediyeleri, özel idare ve köyleri yeniden kurma sözü verilmiştir. Yani ver oyunu, al köyünü diyoruz.

Biz ben yaptım oldu zihniyetine karşıyız. İstişare; olmazsa, olmazımızdır. Sözümüz; Milliyetçi Hareket sözüdür. MHP, bu güne kadar yapamayacağı hiçbir sözü vermemiştir. İnşallah, Köy kalkınma planları yapacağız, merkez köyler oluşturacağız, köy sosyal yaşam ünitelerini geliştireceğiz” dedi.

Teröristlerle istişare yapanlardan olmadıklarını belirten sönmez ”Biz, Türk Milleti ile istişare yaparız.” Dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.