Balıkesir Merhaba Gazetesi

VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
24 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Vergi bilincinin arttırılması ve özellikle çocuklara anlatılması konusunda Balıkesir’de yapılan etkinlikler hafta boyunca devam edecek. Dün yapılan etkinliklerde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı 26’ncı Vergi Haftası nedeni ile etkinlikler yürütüyor. Bu yıl 23 Şubat ve 1 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası münasebeti ile Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle çelenk sunuldu ve günün anlam ve önemine dair konuşmalar gerçekleştirildi. Gün boyunca Balıkesir Vergi Dairesi ‘yetkilileri, “26. Vergi Haftası” etkinlikleri kapsamında çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, “Vergi Barışı”ndan 70 bin mükellefin yararlandığını açıkladı.
ÖNCELİĞİMİZ BİLİNÇ OLUŞTURMAK
Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, mükellef odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hızlı, etkili ve kaliteli hizmet sunduklarını kaydetti. Erol, vergi haftası boyunca kamuoyunda sağlıklı vergi bilincini oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirileceğini bildirdi. Önceliklerinin çocuklar olduğunu belirten Erol, kurumun çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Kamuoyunda “vergi barışı” olarak bilinen vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili vergi dairelerine 70 bin civarında başvuru yapıldığını açıklayan Hüseyin Erol, kira geliri elde edenlerin Mart ayı içerisinde vermesi gereken beyannamelerini de unutmamaları çağrısında bulundu. HABER GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.