Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yakışmadı Balkes’e..

Yakışmadı Balkes’e..
24 Eylül 2014 - 18:02

Genel

köşee ismm

 

Üç gün önce 175 milyon Euro’luk Cimbom’u deviren Balıkesirspor’lu oyuncular, dağ başında soğan tarlasını andıran sahada 3.Lig takımı rakibini görünce yıldızlar topluluğu havasında çıktıkları maçta,izleyenlere saç baş yoldurdu.

Maçı anlatan spikerin bile tanımadığı için isimlerini atmasyon yaptığı maçta ünlü kalecimiz Zeki trafik polisliği, büyük santrafor Ali Öztürk THY Kule irtibat müdürlüğü, Thuram Abdülhamit sağ koridor mühendisliği görevlileri gibi işlerle meşkul olunca arkadaşları da onlara ayak uydurmayı seçti. Daha birkaç gün önce deryada dev orkinos avlayan koskoca Süper Lig takımı Balıkesirspor, adı şanı duyulmayan ilçe takımı karşısında dere balığı bile yakalayamayarak aciz durumlara düştü.

Bu nasıl bir ciddiyetsizlik, nasıl bir vurdumduymazlık anlamak mümkün değil.

Tamam Ziraat Türkiye Kupası’nı angarya gören büyükler böyle bir havaya bürünüp kupa maçlarındaki kötü oyun ve neticelere bahane uyduruyor ama biz Gatasaray’ı yenmekle büyük takım olmadık ki.

Sizdeki bu afra tafra nedir anlamak mümkün değil.

Saha bozuk olabilir, bu futbolunuzu etkileyen önemli bir faktör kabul ama ruhsuz, isteksiz,mücadele etmeyen, kendisini kaf dağında gören hallerinize ne diyelim?

Vargas basit bir faulde rakibinin boğazına sarılıyor, Keremcan rakibi dokundu diye tekme atarak kırmızı kart görüyor. Hele Hasan neredeyse rakibini tekme tokat dövecek kadar öfkeli saldırıya geçiyor ve takım 9 kişi..!

Yakışmadı Balkes’e hem de hiç yakışmadı.

Kendi adıma utandım.

Yenilebilirsin, işini uzatabilirsin bunlar futbolda var problem değil ama ununu eleyip eleğini asmış pili bitik görüntü sergileyemezsin arkadaş.

Sen böyle görüntü sergileyip işini savsaklarken canını dişine takmış savaşan meslektaşını yumruklayamazsın kardeşim..!

Panayırda penaltı atar gibi lakayit davranamazsın birader..

Yaşamspor’a bakıyorum varını yoğunu koyuyor sahaya. Penaltı atanlara bakıyorsun Alman Milli Takımı ciddiyeti ve klasında. Hani bilmesek hangisi Süper Lig takımı mavili formalılar dersiniz o derece fark var yani. Hele Oğuzhan ve Emre “Verin Balkes formasını biz giyelim “dercesine mükemmel oynadılar. Helal olsun bu mütevazi takıma ezilmeden başa baş mücadele ettiler Süper Lig temsilcisine karşı. Kalecimi arıyorsunuz alın 3 penaltı çıkaran Ogün’ü.

Yazık gerçekten yazık. Balıkesirli olarak ilk kez takımımdan utandım, kızardım..

Teknik olarak İsmail Hoca, disiplin olarak Başkan Tuna Aktürk sanırım bu tabloya karşı bir şeyler yapacaktır.

Yoksa bir galibiyetle moral kazanmak yerine ayakları yerden kesilen bu yıldızlar(!) bu hareketleriyle bu takıma yakışmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.