Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yaman’dan Havran esnafına özel ilgi

Yaman’dan Havran esnafına özel ilgi
06 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Havran Kaymakamlığı önünde Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve daire müdürlerinin karşıladığı Vali Yaman’a İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl jandarma Komuranı Ömer Arık,İl Turizm Kültür Müdürü Mustafa Çaltı eşlik etti.

İlk olarak Kaymakamlık makamında Kaymakam Yasin Öztürk’ten Havran hakkında birifing alan Vali Yaman Basına kapalı şekilde gerçekleşen toplantının ardından Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’u makamında ziyaret etti. Başkan Emin Ersoy Vali Mustafa Yaman’a Çanakkale Kahramanı Havran’lı Seyit Onbaşı’nın heykelini hediye etti.Vali Yaman beraberindeki heyet Cumhuriyet Caddesi üzerinden esnaf ile tek tek selamlaşarak, höşmerim, yorgancı ve soba imalatçıları ile görüştü.

Vali Yaman tarihi Hocazade Konağında incelemelerde bulundu.H avran Belediye Başkanlığı Vali Mustafa Yaman onuruna konak bahçesinde yemek ikramında bulundu.İlçenin yöresel lezzetlerinin sunulduğu yemekleri çok beğenen Vali Yaman’a Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Havran’ın Kazdağı ve Madra dağı arasında oksijen deposu olduğunu belirterek “Tarım şehri olan Havran’ın bereketli topraklarında mandalina zeytin ve zeytin yağı kiraz çilek incir nar erik gibi çeşitli ürünler yetişmekte buram buram tarih kokan ilçemiz kültür yapısı ile öne çıkıyor” dedi.Vali Yaman’a nar ve mandalina ikram edildi.Başkan Ersoy yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler sundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.