Balıkesir Merhaba Gazetesi

YANGINA ÖNLEM İÇİN ATEŞ YAKMAK YASAK

YANGINA ÖNLEM İÇİN ATEŞ YAKMAK YASAK
15 Ağustos 2020 - 14:01

Yaz aylarında sıcaklıklarında artması ile birlikte etkisini gösteren ve çeşitli nedenlerle meydana gelen yangınlara önlem amacıyla bir takım tedbirler alındı.

 

Balıkesir merkez ve ilçelerinde akşam saat 20.00’dan, sabah saat 09.00’a kadar yasak olmak şartıyla mangal, semaver ve ateş yakılabilecek mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanlarının isimleri ve mevkileri belirlendi.

 

GÜNÜ BİRLİK KULLANIM ALANLARI BELİRLENDİ

 

Alınan kararlar doğrultusunda Ayvalık İlçesindeki Sarımsaklı Tabiat Parkı, Ayvalık İlçesindeki Çamlık A Tipi Mesire Alanı, Ayvalık İlçesindeki Alihikmet Paşa (Sefa Çamlık) C Tipi Mesire Alanı, Ayvalık İlçesindeki Alihikmet Paşa (Laka) C Tipi Mesire Alanı,Ayvalık İlçesindeki Paşalimanı B Tipi Mesire Alanı, Havran İlçesindeki Kumluca A Tipi Mesire Alanı,Havran İlçesindeki Talimalanı B Tipi Mesire Alanı, Edremit İlçesindeki Hasan Boğuldu Günübirlik Kullanım Alanı,Edremit İlçesindeki Pınarbaşı Günübirlik Kullanım Alanı, Edremit İlçesindeki (Altınoluk) Darıdere Tabiat Parkı, Susurluk İlçesindeki Çaylak C Tipi Mesire Alanı, Susurluk İlçesindeki Karapürçek C Tipi Mesire Alanı,İvrindi İlçesindeki Yeşilköy (Saklıgöl) C Tipi Mesire Alanı, Karesi İlçesindeki Değirmenboğazı Tabiat Parkı, (Sadece park içinde belirlenen ocak yerlerinde olmak üzere) Mangal/semaver/ateş yakılabilecek mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanları olarak değerlendirildiği belirtildi.

 

ÇİĞERLERİMİZ YANMASIN!

 

Balıkesir İli ve İlçelerinde bulunan Ruhsatlı İşletmeler haricindeki tüm sahipli bağ, bahçe, zeytinlik vb. arazilerde akşam saat 20.00’dan, sabah saat 09.00’a kadar yasak olmak şartıyla 15 Eylül 2020 tarihine kadar bir ay süreyle her gün, 24 saat boyunca, tüm zamanlı olarak mangal, semaver vb. amaçlarla kontrollü ateş yakılması, gece kamp alanı olarak kullanılan Ayvalık İlçesindeki Çamlık A tipi Mesire alanı ve Havran İlçesindeki Kumluca A tipi Mesire alanı hariç yasaklandı.

 

OT, ATIK VE ANIZ YAKILMASI YASAKLANDI

 

Edinilen bilgiye göre Ormana 4 km mesafe içinde kalan yerlerde; anız yakılması, bağ, bahçe ve zeytinliklerde yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan ot, dal ve artıkların yakılması yasaklandı. Orman idaresinden ihaleli/tahsisli iş alanlar ve bu işte çalışanlar ile Orman idaresi tarafından çalıştırılan kişiler hariç olmak üzere; 15 Eylül 2020 tarihine kadar 1’inci maddede belirtilen alanlar dışında, Balıkesir İli dahilindeki tüm ormanlık alanlara giriş çıkışlar, orman içi yollarda ATV, UTV, motosiklet vb. vasıtalarla sportif amaçlı her türlü faaliyetler ve çadırlı kamp yapılmasının yasak olduğu bildirildi. Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.