Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yapay Zeka’nın Kalbi Güney Marmara’da Atacak

Yapay Zeka’nın Kalbi Güney Marmara’da Atacak
27 Eylül 2022 - 15:53

Yapay Zeka’nın Kalbi Güney Marmara’da Atacak

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün “Genç İstihdamı” teması kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından hayata geçirilen “Yapay Zeka Uzmanı Yetiştirme Programı’nda (Yazan Zeka)” ikinci aşamaya gelindi. 700 öğrencinin başvuru yaptığı programda, gençler yapay zeka alanında yetkinlik kazanacak.

 

 Başvurular Yapıldı

Haziran ayında GMKA, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile protokol imzalarının atıldığı programa Balıkesir ve Çanakkale’de yer alan ortaöğretim, ön lisans ve lisans kurumlarındaki öğrenciler başvurularını gerçekleştirdi. BTK Akademi sistemine giriş yaparak Yazan Zeka Programı kapsamında tanımlanan eğitimleri ve sonundaki testleri bitiren öğrencilerden belirlenen kontenjan kapsamında başarılı olanların ileri seviye eğitimlerle uzmanlaşmaları sağlanacak.

Gençler Yazılım Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmalarda İstihdam Edilecek

Eğitimler sonunda yapay zeka alanında yetkinlikler kazanan gençler yazılım sektörü, teknoparklar ve İŞKUR iş birliğinde gerçekleştirilecek girişimler ile yazılım sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilebilecek. Ekim ayında yapılacak mülakatlar sonunda ikinci aşamaya geçecek öğrenciler belli olacak.MUHAMMED CAN AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.