Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Yapılandırması Bozulan Esnafımız Unutulmamalı”

“Yapılandırması Bozulan Esnafımız Unutulmamalı”
30 Nisan 2021 - 12:50

“Yapılandırması Bozulan Esnafımız Unutulmamalı”

Tam kapanma kararının ardından esnafımıza yönelik açıklanan desteklerin olumlu olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımıza kira ve nakit desteğinin uzatılması, Halkbank kredilerinin taksitlerinin ertelenmesi gibi yeni kararlar camiamız tarafından olumlu karşıladılar. Bu kararlar için Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

-“ESNAFIMIZ YENİ DESTEKLERİ SEVİNDİRİCİ BULDU”

Desteklerin uzatılması ve kredi taksitlerinin ertelenmesi kararını sevindirici bulan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafımız, tam kapanmada da zor günler yaşayacağı için kara kara düşünüyorlardı. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan yeni destek paketi ise camiamız tarafından olumlu karşıladılar. Esnafımıza yönelik aylık 1000 lira gelir desteği ile 500 ile 750 TL olarak değişen kira desteği 1 ay daha uzattılar. Bu karar çok sevindirici fakat temennimiz pandemi tamamen son bulana kadar bu desteğin devam etmesi. Öte yandan kredi taksitlerini ödemekte zorlanan esnafımızın TESKOMB aracılığıyla Halkbank tarafından kullandırılan kredilerinin taksitleri de 1 Temmuz’a kadar ertelediler.

Bu da nefes aldıracak bir karar fakat tüm taksitlerin faizsiz olarak yılsonuna kadar ertelenmesi de esnafımıza derin nefes aldırır. Öte yandan TBMM’de Çek Kanunu ve Sosyal Güvenlik ve Vergi borçlarını ödeyemedikleri için yeniden bir yapılandırma çalışmasının yapılması hiç kuşkusuz esnaf ve sanatkarlarımızı sevindirdi. Çünkü Çek Kanunu’nun da bir an önce hayata geçmesi, binlerce çek mağduru esnafımızı rahatlatacaktır. Bu alınan ve önümüzdeki günlerde alınarak hayata geçirilecek tüm kararlar için Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlıklarımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.