Balıkesir Merhaba Gazetesi

YARATICI OLMAK

YARATICI OLMAK
05 Ocak 2015 - 0:06

Genel

Değerlerimiz arasında hoşgörü ve sevgiyle oluşturulan birlikleri pekiştirecek tiyatro etkinliklerine açılan bir kapıda Karesi Yıldızları oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Karesi AVM’de yapılan tiyatro etkinliklerinin başlangıç noktasında öğrenciler tiyatroya dair düşüncelerini ve isteklerini MERHABA’nın çocukça sayfasında anlattılar.

SANEM YILDIRIM: 15 yaşındayım. Küçüklüğümden beri taklit yapmayı seviyorum. Ailem beni tiyatrocu olmam konusunda destekliyor. Gelecekte konservatuara gitmek istiyorum. Ev sevdiğim oyuncu Türkan Şoray. Bende tanınmış bir tiyatrocu olmak istiyorum.

İSMAİL TOYGAR KOYUN: 7 yaşındayım. Tiyatrocu olmak istiyorum. Komik oyunları izlemeyi ve oynamayı seviyorum. Annemle geldim buraya. Tiyatrocu olmak bende istiyorum.

DENİZ SAYAN: 6 yaşındayım. Tiyatrocu olmak istiyorum. İnsanları güldürmek istiyorum. Tiyatro izlemek ve oynamak çok zevkli.

RÜMEYSA ULU: Anasınıfından beri tiyatroyla ilgileniyorum. 12 yaşındayım. En sevdiğim oyuncu Beren Saat. Ben en çok komik oyunları izlemeyi ve oynamayı seviyorum.

AHMET DERE: 10 yaşındayım. Kendi kendime hep canlandırmalar, taklitler yapıyorum. Fıkralar okuyorum. Tiyatrocu olmak isterim bende.

BURAK ARI: 8 yaşındayım. Tiyatro ile ilgilenmeye yeni başladım. Genelde komik oyunları seviyorum. Doktor olmak istiyorum ama tiyatroyu da bırakmak istemiyorum.

EMİR AHMET KANDEMİR: 10 yaşındayım. Ben ayır etmiyorum komik ya da drama diye. Ben her konuda oyun oynamayı ve izlemeyi seviyorum. Tiyatro benim için önemli.

ARDA BİNİCİ: Tiyatrocu olmak isterim ya da yönetmen. 9 yaşındayım. Televizyonda “Güldür Güldür” programını çok seviyorum ve takip ediyorum. En çok da Mehtap karakterini beğeniyorum.

ZEYNEP CEYDA BAKAR: Bende ünlü bir tiyatrocu olmak isterim. Burada çok eğleniyorum. Yeni şeyler öğreniyor yeni arkadaşlıklar ediniyorum.

ARDA ATİK: 6 yaşındayım. Astronot olmak istiyorum. Uzayla ilgili şeylere meraklıyım. Tiyatrocu olmak da istiyorum.

NAZ DEMİRASLAN: Tiyatro çok güzel bişey. 8 yaşındayım ve çok heyecanlıyım. İngilizce öğretmeni olmak istiyorum. Tiyatroyu çok seviyorum ve hiç bırakmayı düşünmüyorum.

YARATICI DÜŞÜNME ÜZERİNE

Her insanın bir rengi ve bu rengin yayılma, şekli vardır. Rengimiz genellikle kişiliğimiz ve yaratılış özelliğimizle ilgilidir. Yaratılış özelliğimizde iyi ve kötüler iç içedir. Rengimizin parlaması, eksik ve kötü yönlerin azalmasıdır. Duygusal geçişler kimi zaman, öz rengimizin kirlenmesine neden olur. Kıskançlık insanın kurdudur. Çünkü kıskançlık, korku, öfke öz rengimizi kapatır. İnsanı beklentileri hasta yapar.

Bu yolculuğun dürüst olmak, nefis eğitimimize önem vermek ve düşüncemizin canlı olduğunu kavramaktan geçtiğini biliyoruz. Tekrarlanmayan hatalar yol açıcıdır. Eğer bir elma özelliğinde isek, rengimizin zamanla en güzel ve berrak kırmızı yada yeşil hale gelmesi doğaldır. Gerçek rengimiz ortaya çıkıncaya kadar tüm renkleri kullanırız. Rengimizi bilmek, rengimizin olumsuzluklarını azaltmak ve olumlu özelliklerini açığa çıkartmak olgunlaşmamız için rehber olabilir. Bizler renkleri olan sanatçılarız. YAZAN NUR SİMA

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.