Balıkesir Merhaba Gazetesi

YARDIMLARLA ANNELERİN ELİ DEĞSİN DİYORSANIZ

YARDIMLARLA ANNELERİN ELİ DEĞSİN DİYORSANIZ
24 Eylül 2015 - 0:17

Genel

ANNELER Derneği Başkanı Zekiye Seferbey öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. Bayramlar bizim için önemli günler ve derneğimiz bünyesindeki mağdur durumda olan ailelerimize el uzatmak bir anne olarak yardım etmek için buradayız dedi. Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin kırtasiye, eşofman ve ayakkabıya ihtiyacı olduğunu belirterek burs veremiyoruz 25 öğrencimiz kapıdan döndü’ ifadelerini kullandı.

‘Kurban kesemeyen ailelerimiz Bayram sonrası geliyor Et var mıdır? Diye soruyor diyen Seferbey,’ Bizim derneğimizde buzdolabımız var. Bir parçada olsa yardım etmek isteyenlere Derneğimiz açık. Eğitim ve öğretim yılı geldi bu sene kırtasiye, burs yardımları da bekliyoruz.25 öğrencimiz müracaat etti fakat veremedik diyerek öğrencilerin burs beklediğini okumak istediklerini söyledi.

BURS VEREN YOK

Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey B. MERHABA ’ya yaptığı açıklamada’ Yeni eğitim ve öğretim yılına girerken çok da fazla yardım olmadı. Oysaki öğrencilerimizin özellikle ayakkabı, eşofman, forma ihtiyaçları var onları temin edemedik.’ diyerek duyarlı işadamlarına seslendi. Seferbey, ‘Her okul açılışında çocuklarımızın ihtiyacı oluyor ve bu dönemde sadece Büyükşehir Belediyemizin kırtasiye malzemesi yardımı oldu bu hafta gönderileceği söylendi. Kırtasiyeye çok ihtiyacımız var. Özelliklede 2-3 çocuğu okula gidenler var ve üçüncü çocuğa yetişemiyor onunkileri buradan sağlıyoruz.Bu arada Bursa ihtiyacımız var. Müracaat eden 25 çocuğumuz var ve henüz bir tanesini bile alamadık. Bizim şuanda okuttuğumuz burs sağladığımız bankadan çocuklarımızın hesabına aktarılan bir 10binlira var ve muntazam olarak ödemeleri yapılıyor .Bunu bile bankada bloke etmemiz gerekiyor. Okuyucu ailemiz olsun istiyorum.2-3 aile bir araya gelerek te bir çocuğumuzu okutabilir. Çocuk sayımız gittikçe artıyor ama burs veren yok’ dedi.

BAYRAM YARDIMLARI DURGUN

Seferbey konuşmasını şöyle sürdürdü: Bayram yardımları konusunda yardımlar hep olurdu ve yardımda bütçe meselesi olduğu için insanlara da bir şey diyemiyoruz. Kurban Bayramındayız ve bu seneye kadar daha bize hiç kurban gelmedi. Hiç kimse kesiyor musunuz kesmiyor musunuz hiç teklif bile gelmedi ki biz kurbanda kesiyoruz Kurban sonrasında kesemeyen aileler et soruyor. Kurban kesen vatandaşlarımızdan Parça et olarak ta alabiliriz. Bizim buzdolabımız var. Et alamayan ve et veriyor musunuz diyen mağdur ailelerimiz bize bayram sonrasında çok geliyor.Bekliyoruz.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey Anneler Derneği olarak Eylül ayı çalışmalarına başladık. Kırtasiye yardımımız var Öğrencilerimiz ilk, orta Lise bazende Üniversite öğrencilerimizin defter ihtiyacı oluyor Öğretmen arkadaşımızla birlikte bunun çalışmasını yapıyoruz.’ Dedi. Seferbey bu konuda Araçları Belediyelerimiz sağ olsun sağlıyorlar. Karesi ilçesine yardım yapacağımız zaman Karesi den Altı eylül Mahallesindeki bir vatandaşımız için yardım yapacağımızda da Altı eylül Belediyemiz araç imkânını sağlıyor. Bu konuda sıkıntı yok .’dedi.

TEZCAN ‘ARKADAŞLARIMA GÖTÜRECEĞİM DEMİŞTİ’

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli’nin İzmit ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden avukat Zeynep Almila Tezcan’ın Kurban Bayramı ile ilgili planlarını anlatan Annenin söyledikleri en güzel davranışlarında kalplerde yaşatıldığını gösterdi. Tabutunun üzerine avukat cübbesi konularak Tezcan için Zağnos Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazına, ailesi ve yakınları arkadaşları katılarak son yolculuğuna uğurlamışlardı. Tezcan’ın bayram için’ Anne kavurmayı çok yap arkadaşlarıma da götüreceğim’ dediği öğrenildi.

ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ

Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Üniversite öğrencisi Tezcanı’da anarak Rabbim rahmet eylesin ve Anneyi kutluyorum. Acısını içine gömmüş. Evladının kurban parasını bile ayarladığını’ Anne kavurmayı çok yap arkadaşlarıma götüreceğim’ dediğini anlatıyor.’ dedi. Çocuklar bizim çocuklarımız. Annelerin tümüne sabır versin. Rabbim acılarını unutturmasın. Her şeyi alıyoruz, istiyoruz zaman Birlik beraberlik zamanı. Yoksul öğrencilerimize destek olacağız. Birinci sınıftan alıp 5’nci sınıfa kadar durumu olan bir ailemiz o çocuğumuzu okutabilir. Öyle çocuklarımız var ki Tıp Fakültesini kazanmış anne bulaşıkçılık yaparak geçimini sağlıyor ve çocuğunu okutacak. İstanbul Gemi Mühendisliğinde okuyan bir öğrencim var onu gördüm sınıfı geçtim ama hafta sonları çalışıyorum Zekiye anne para yetmiyor diyor. İstanbul’da geçim daha zor. Bu durumda olan Anne baba çocuğuna ne kadar bakabilir. Ben Balıkesir’deki durumu olan tüm arkadaşlara sesleniyorum. Bayram günündeyiz. Bayramınız kutlu olsun.’ dedi. TERÖR BİTSİN! Terörü canımızı yakıyor ben bir anayım. Siyasilere de sesleniyorum. Ben hepsinin annesiyim memleketimiz refaha ersin çocuklarımız da rahat olsunlar’ dedi. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.