Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yaş 12-18

Yaş 12-18
16 Aralık 2014 - 0:05

Genel

Baba bana ‘bilgisayarda fazla zaman geçirme, dışarısı tehlikeli, otur ders çalış’ diyorsun.Anlamaya çalışıyoruz çocuklarımızı. Artık çocuk değiller, gençte değiller. Ne başlarının çaresine bakabilir durumdalar ne de zaptedebilinir durumdalar.

Anne baba çaresiz !!! Ne yaptırsam acaba çocuğa? Futbol okulu mu, yüzme mi? Başka bir şey yok mu? Kime gitmeli? ……….. gitsek. Çocuğun özel bir durumu yoksa hiçbir yerde yüzünüze bakılmıyor. Balıkesir’de imkanlar kısıtlı. İzcilik ilk okulda bitti.

Sosyal aktiviteler lazım çocuklarımıza. Geleceğimizi inşa edecek çocuklara imkanlar lazım. Hobiler, çocuk kulüpleri, eğlence merkezleri lazım. Günü kurtaran çalışmalar değil; kalıcı, devamlılığı olan aktiviteler. Çocuklarımızı çalışma hayatına hazırlayacak işler yapılması lazım.

Koskoca bir kış daha çocuklar için okul ev, okul ev, okul ev…..

Bu ülkemizin geleceği açısından çoooooook büyük bir sıkıntı.

Değerli büyüklerim sizlerden rica ediyorum. Çocuklarımızı evden çıkaracak projeler üretin. Okuldan eve gelmesinler. Aktiviteden aktiviteye koşsunlar.

Bizler bireysel olarak onların bu sorununa çözüm bulamıyoruz. 10 yıl sonra kayıp bir gençlik gelmesin diye sorunun bu günden çözülmesi gerekir.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR…………..

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.