Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yaşanacak Türkiye’ yi en çok siz hak ediyorsunuz

Yaşanacak Türkiye’ yi en çok siz hak ediyorsunuz
11 Mayıs 2015 - 9:07

Genel

NAMIK HAVUTÇA ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, anneler günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Annelerden destek ve dua istediklerini belirten Havutça “Yaşanacak bir Türkiye sizlerin eseri olacaktır” dedi. Havutça “Değerli, kutsal annelerimiz! Bugün sizlerin günü. Sadece böyle bir özel günde değil yüreklerimizde ömür boyu sizleri kutsal kılan özel bir değeriniz var. Sizin sevginiz, sizin şefkatiniz ve sıcaklığınız her evladın yaşamına güç veren en yüce değerdir.” Dedi.

Sözlerine devam eden Havutça “Sevgili anneler, bir anne olarak evlatlarınıza ve ailenize duyduğunuz sorumluluğunun yanı sıra ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınlarını inşa edecek çocuklarımızın da analarısınız. Mücadeleyle, azimle, fedakârca bütün engelleri aşmaya çalışan, evinde, tarlada, fabrikada emek verilerek üretim yapılan, hizmet verilen, herkesin hakkıyla alın teri döküp, çalışıp ekmeğini kazandığı her yerde toplumu yaratan değerli varlıklarımız olarak yaşanacak bir Türkiye’yi en çok sizler hak ediyorsunuz.” Dedi.

Yaşanacak Türkiye Annelerin eseri olacak

Yaşanacak bir Türkiye’ yi kurabilmek için annelerin dualarına ve desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Havutça “Değerli anneler! Ülkemizin içinde bulunduğu şartlardan kurtulmasını, ekonomik refahı, eşit ve adil hak dağılımını, iç ve dış barışı, onurlu duruşu, birliği, beraberliği en çok sizler istiyorsunuz. Sizlerin sevgisiyle, şefkat ve sıcaklığı ile birlik ve beraberlik içinde yarınlarımızı inşa etmek istediğinize yürekten inanıyorum” dedi.

Havutça “Kuşku duymuyorum ki, yaşanacak bir Türkiye sizlerin eseri olacaktır. Annelerimizin anneler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.