Balıkesir Merhaba Gazetesi

YAŞASIN KAR TATİLİ

YAŞASIN KAR TATİLİ
20 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Şehrimizde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil olması çocuklar tarafından büyük bir sevinç ile karşılandı. Kar yağması itibariyle sosyal medyadan büyüklere seslenen çocuklar okulların tatil edilmesi ile ilgili dileklerini paylaştılar. Okulların tatil edilmesiyle büyük mutluluk yaşayan çocuklar, kartopu oynayarak, kardan adam yaptılar.

SERHAT: Altıeylül Ortaokuluna gidiyorum. Kar yağdığı için çok mutluyum. Arkadaşlarımla beraber kartopu savaşı yapıyoruz. Okulların tatil olmasından dolayı da çok mutluyum. Keşke her gün kar yağsa.

KAAN BERTUĞ: Okullar tatil olduğu için çok mutluyum. Alişuuri’ye gidiyorum. Bol bol kar topu oynuyoruz. İnşallah kar yağmaya devam eder ve biz de daha çok karla oynarız.

SERBAZ : Kardan adam yapmak ve kartopu savaşı yapmak çok eğlenceli. Keşke kar hep yağsa da bizde bol bol oynasak. Koskocaman bir kardan adam yapsak. Şimdi de kardan adam yaptık ve bol bol kartopu oynadık.

NURSİMA: Kar demek saflık temizlik demek. Kar yağdığında ben çok mutlu oluyorum. Kardan adam yapıyor arkadaşlarımızla beraber kartopu oynuyoruz. Çok eğleniyorum. Kar yağarken seyretmek de beni çok mutlu ediyor. Okulların tatil olması ile birlikte kar yağması beni çok heyecanlandırdı. Bu yüzden arkadaşlarımla kar heyecanını yaşıyoruz.

CAN: Ben kardan adam yapmayı çok seviyorum. Kartopu oynamayı da. Kar yağdığında okulların tatil edilmesiyle bizde bol bol kartopu oynuyoruz. Yarında kar yağarsa yine tatil olur bizde çok mutlu oluruz. Kar ile oynamanın keyfini çıkarıyoruz.

HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

Kar ve Çocuk
Çocuk evinin camından dışarı baktı. Hayalleri cama takıldı. Parka gitmek istiyordu diğer bütün çocuklar gibi. Salıncakta sallandıkça mutlu olacaktı çocuk. Dönme dolaplarda dönecekti. Sesi diğer çocukların seslerine karışacaktı. Bütün çocukların sesleri kuş seslerine karışacaktı. Ve çok mutlu olacaktı. Sadece parka gitmesi yetecekti. Başka bir şey istemiyordu. Mutlu olması için iki zincirin ucundaki küçük bir tahta parçası yetecekti ona. “Ah! şimdi parkta olabilseydim.” dedi.

Elleri ile cama dokundu. Camın soğukluğu onun küçücük yüreğine. Mutlulukla arasındaki engeli cam olarak gördü birden. Bir de dışarıda ki bembeyaz örtüyü. Nasıl da her yeri kaplamıştı. Bir taraftan da küçük küçük beyaz tanecikler iniyordu gökyüzünden. Ne kadar da çoklardı. Sanki onlarda kendi aralarında oynuyordu. Bir sağa bir sola çığlık çığlığa koşuyordu. Tıpkı çocuklar gibi. Telaşlı ve ürkek birden bitiverecek gibi mutlulukları. Sanki birisi, “artık yeter şimdi eve gidiyoruz” diyecek ,alıp götürecekti hepsini.

Çocuk görünce baktığı camdan, küçük beyaz taneciklerin sevincini… Unutuverdi kendi içini saran kederini. Çekti camdan ellerini. Bahara erteledi parka gitme hayallerini. Çünkü isminin kar olduğunu öğrendiği bu küçük beyaz taneciklerin baharıydı içinde bulunduğu zaman. Isıttı küçücük yüreğinin içini, neşeli dansı kar tanelerinin. Birde ilerideki okulun bahçesinde şen şakrak kar topu oynayan çocukların sesleri geldi kulağın,ne güzeldi. Çocukların yaptığı kömür gözlü,havuç burunlu kardan adamın gülümseyen yüzünü görünce, daha da sevdi kar tanelerini. Parka gitmiş kadar mutluydu sanki, içindeki coşkuyu haykırmak istiyordu.

Sesini duyurmak istercesine dünyadaki bütün kar tanelerine. “Sizi seviyorum kar taneleri! Hepinizi çok seviyorum!”diye bağırdı. Ve daha çabuk büyüyüp kar taneleri ile oynamanın hayallerine dalarken,annesinin kendisine seslenen sesini duydu çocuk. Nasıl kar taneleri uça uça neşe ile iniyorsa yeryüzünün kucağına, çocukta tıpkı kar taneleri gibi gitti uzandı annesinin kucağına. (kaynak internet)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.