EğitimGündemSpor

Yasemin Adar Yiğit, Edirne’de Gençlere Başarı Sırlarını Paylaştı

Başarının anahtarının disiplin ve yoğun çalışma olduğunu Vurguladı

Yasemin Adar Yiğit, Edirne’de Gençlere Başarı Sırlarını Paylaştı

Başarının anahtarının disiplin ve yoğun çalışma olduğunu Vurguladı

Edirne’de düzenlenen “Bahar Buluşmaları ve Kariyer Günleri” etkinliğinde Dünya Şampiyonu milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit ve Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efraim Kahraman, gençlere başarıya giden yolu anlattı.

Yasemin Adar Yigit Edirnede Genclere Basari Sirlarini Paylasti 2

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Yasemin Adar Yiğit, kendi üniversite mezuniyetine atıfta bulunarak öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Başarının anahtarının disiplin ve yoğun çalışma olduğunu vurgulayan Yiğit, ayrıca iyi bir insan olmanın da önemine dikkat çekti.

Yasemin Adar Yigit Edirnede Genclere Basari Sirlarini Paylasti 1

Yiğit, güreşe başladığı günden beri kendine hedefler koyduğunu ve bu hedefler doğrultusunda sürekli çalıştığını belirtti.

Teknik Direktör Efraim Kahraman ise milli takım olarak olimpiyatlar öncesi yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve büyük bir umutla olimpiyatlara hazırlandıklarını ifade etti. Kahraman, Türkiye’nin bu yıl olimpiyatlara 5 kota alarak gittiğini ve büyük beklentiler içinde olduklarını dile getirdi.

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhan Toksöz ise Yasemin Adar Yiğit’in Türkiye’de bir rol model olduğunu ve spor camiasının gururu olduğunu belirtti.

Yasemin Adar Yigit Edirnede Genclere Basari Sirlarini Paylasti 3

Etkinlik, öğrencilerin Yiğit ve Kahraman ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Türkiye Şampiyonluğu Erdek’ten Geldi!

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu