Balıkesir Merhaba Gazetesi

YAVAŞ ‘‘CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU BİZDE’’

YAVAŞ ‘‘CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU BİZDE’’
4
15 Aralık 2018 - 8:30

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, yaptıkları yol çalışmaları ile Cumhuriyet tarihinin en büyük rekoruna imza attıklarını söyledi. ‘‘Milletten aldığımız kutsal emanetin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz’’ diyen Yavaş, şehir içi trafiğin de rahatladığını belirtti.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ulaşım ağındaki sorunların giderilmesinin ekonomik kazanca da dönüştüğünü belirterek “Milletten aldığımız kutsal emanetin sorumluluğunu omuzlarımızda hissederek Sındırgı ve hizmet sevdamız hiç bitmedi. Yeri geldi, yolları terse çevirdik. Hükümetimizin Balıkesir’deki ilk yol icraatını ilçemize getirdik. Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları işbirliği ile yol ağımızdaki problemlerin %80’i çözüme kavuştu. Kırsal mahalle yollarımız başta olmak üzere, dışarı açılan yollarımızda da çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız ulaşımı kolaylaştırarak termal turizmle gelişen ilçemize daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlamak, pazara yakınlaşmak. Bu sayede de esnaflarımızın, çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın ekonomik kazançlarını arttırmak.” Dedi.

‘‘KERTİL’İN KANLI VİRAJLARI TARİH OLDU’’

Yavaş, ‘‘TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Sındırgı ilçe ziyaretinde yapılacağının sözünü verdiği ilçenin güneye açılan kapısı Sındırgı – Akhisar yolunda Cüneyt ayrımından Kertil mahallesine kadar olan kısımda çalışmalar tamamlandı. Kış aylarında vatandaşların zorluk yaşamamaları adına sati kaplama gerçekleştirildi. Yol çalışmalarının Akhisar ayrımına kadar tamamlanmasından sonra sıcak asfalt çalışmaları da gerçekleştirilecek. Yol Yapıp Bırakmıyoruz. İlçemizde Cumhuriyet tarihinden bu yana en fazla yol çalışmasını gerçekleştirdik. İlçemizde kırsal mahallelerimiz başta olmak üzere yol ağındaki birçok sorunu ortadan kaldırdık. Ulaşımı kolaylaştırarak ürünlerimizin daha rahat pazara ulaştırılmasını ve ekonomik kazancın arttırılmasını hedefliyoruz. Büyükşehir bünyesinde kırsal mahallelerimize 286 km asfalt yol yaptık. Yağışlar vb. etkenlerle bozulan alanlarda da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına tadilat çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza anlayışları için teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.