Balıkesir Merhaba Gazetesi

Yavuz Subaşı “Unutmadık Unutmayacağız”

Yavuz Subaşı “Unutmadık Unutmayacağız”
14 Temmuz 2021 - 12:41

Yavuz Subaşı “Unutmadık Unutmayacağız”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 5.yılında “Unutmadık, Unutmayacağız” sözünü yineledi ve , canını ortaya koyan tüm demokrasi kahramanlarını, aziz şehitlerimizi şahsı ve vekili bulunduğu Kuvâ-yi Milliye şehri Balıkesir adına rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

1 AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı yaptığı açıklamada, “5 Temmuz hain ve alçak darbe kalkışmasının yıl dönümündeyiz.15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütünün ülkemize ve milletimize yönelik giriştiği hain darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Haince, alçakça ve kahpece yapılan bu darbe teşebbüsüne karşı kurumunu, vatanını ve milletini korumak için vücudunu siper eden, canını ortaya koyan tüm demokrasi kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi şahsım ve vekili bulunduğum Kuvâ-yi Milliye şehri Balıkesir adına rahmetle, minnetle ve ayrıca şükranla anıyorum Hayatlarını sürdüren gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.” dedi.

“Cumhurbaşkanımız’ın ve Milletimizin Dik Duruşu Daima Hatırlanacaktır”

Kahpe darbe teşebbüsünü nefretle bir kez daha kınıyorum diyen Yavuz Subaşı, “Millet iradesine karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan kanlı darbe girişimi, yakın tarihimizde emsali görülmemiş yaralar açmıştır. Yaşanan acıların gelecek nesillere çeşitli faaliyetlerle anlatılmasının, ayrıca her bakımdan çok önemli olduğu inancındayım. Devlet içinde paralel yapılanmanın alçakça giriştiği bu darbe teşebbüsünü kanları pahasına önleyen milletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağduyudan yana dik duruşu, demokrasiye, millet egemenliğine, vatanına, bayrağına sahip çıkışı; ayrıca gelecekte bu günler konuşulduğunda hep hatırlanacaktır. Bu anlayışla, ülkemizin ve milletimizin böylesi hain teşebbüsleri ve ayrıca acıları bir daha yaşamamasını Yüce Allah’tan diliyorum. Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.